केन्द्रीय संस्करण

दुई कूटनीतिज्ञ निष्कासित

person explore access_timeअसोज ४, २०७६ chat_bubble_outline0

अमेरिकाले न्युयोर्कस्थित संयुक्त राष्ट्रसंघका लागि क्युबाका दुई कूटनीतिज्ञलाई देशनिकाला गरेको छ । अमेरिकी विदेश मन्त्रालयकाअनुसार ‘अमेरिकाको राष्ट्रिय हितलाई हानि पुग्ने गतिविधिमा संलग्न’ रहेकाले उनीहरुलाई निष्काशन गरिएको हो । 

अमेरिकी विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ता मोर्गन ओर्टासुसले ‘क्युबाका कूटनीतिज्ञलाई राष्ट्रसंघ मुख्यालय रहेको म्यानह्याटनभन्दा बाहिर नजान वा हिँडडुल गर्न पनि प्रतिबन्ध लगाइको जनाए । क्यबाली कूटनीतिज्ञका आरोपित गतिविधिबारे भने अमेरिकाले प्रस्ट पारेको छैन । क्युबाका विदेशमन्त्री ब्रुनो रोड्रिगुएजले ‘अमेरिकी कदम अनुचित भएको’ प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

स्पेनिस भाषामा गरेको ट्वीटमा रोड्रिगुएजले क्युबाको कूटनीतिज्ञमाथि लगाएको आरोप‘अश्लील आरोप’ भएको बताएका छन् । यो समाचार कान्तिपुर दैनिकामा छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.