केन्द्रीय संस्करण

रथ यात्रा राप्रपा संयुक्तको, आकर्षण रेखाको !

person explore access_timeकात्तिक २८, २०७६ chat_bubble_outline1

जनकपुरधाम । नेपाललाई हिन्दुराष्ट्र बनाउने उद्देश्यसहित राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (संयुक्त) ले बिहीबार (कार्तिक २८) देखि धार्मिक जागरण यात्रा शुरु गरेको छ । यो अभियान मङ्सिर ४ गतेसम्म चल्नेछ ।

सबै धर्मबीच समानता, पूर्ण धार्मिक स्वतन्त्रतासहितको सनातन धर्मसापेक्ष हिन्दू राष्ट्र नेपाल र नेपाली हुनुको आधारशीला रहेको बताउँदै राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (संयुक्त) ले धार्मिक जागरण यात्रा सम्पन्न गर्ने जनाएको हो ।

जागरण यात्रा जनकपुरधाममा रहेको माता सीताको समाधिस्थलबाट शुरु भएर चितवनको वाल्मिकी आश्रम हुँदै भगवान बुद्धको जन्मस्थल लुम्बिनी पुगेर जनकपुर–लुम्बिनी धार्मिक यात्रा सम्पन्न हुनेछ ।

केन्द्रीय अध्यक्षद्वय पशुपति शम्शेर जबरा र डा. प्रकाशचन्द्र लोहनीले संसारमै एक मात्र सिङ्गो हिन्दु राष्ट्र नेपाल रहेकाले पुनः हिन्दु राष्ट्र स्थापनार्थका निम्ति जनकपुरदेखि लुम्बिनीसम्म पहिलो चरणको यात्रा आरम्भ गरेको जानकारी दिए ।

जनकपुरमा दुवै अध्यक्षले संयुक्त रुपमा रथ यात्राको उद्घाटन गर्दै हिन्दु राष्ट्रको लागि चरणबद्ध यात्रा सहितको संघर्षको घोषणा गरेको बताए ।

सनातन सर्वधर्म सापेक्ष हिन्दु राष्ट्र कायम गर मुल नारासहित जानकी बुद्ध रथ यात्रा गर्न लागेको बताउँदै पशुपति शम्शेर जबराले नेपालको धर्म र संस्कृतिमाथि प्रहार गरी धर्म निरपेक्षता घोषणा गरेकाले चरणबद्ध यात्राको आरम्भ गर्न लागेको जिकिर गरे ।

उनले संसारमै हिन्दु राष्ट्रको पहिचान गुमाएकाले एकल र सिंगो नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र घोषणा गर्नु बाहेकको विकल्प नरहेको जिकिर गरे । उनले नेपाल हिन्दु राष्ट्र भएमा हिन्दुस्तान र चीन समेतले स्वागत गर्ने दाबी गरे ।

त्यस्तै अर्का केन्द्रिय अध्यक्ष डा. प्रकाशचन्द्र लोहनीले नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र स्थापनाका निम्ति संविधानमा नै स्थापना गर्नुपर्ने हुनाले यसको लागि चरणबद्ध अभियान थालेको बताए । उनले विभिन्न शक्ति र काँग्रेस तथा नेकपाको षड्यन्त्रले गर्दा हिन्दु राष्ट्र गुमाउनु परेको बताए । उनले हिन्दु धर्म र संस्कृतिक हाम्रो पहिचान रहेकाले हिन्दु धर्म राष्ट्रका लागि अभियान थालेको स्पष्ट पारे ।

फरक प्रसङ्मामा डा. लोहनीले भारतले ०५२ सालमै अतिक्रमण गरेको लिपुलेख र कालोपानी जमिन फिर्ता गर्नुपर्ने बताए ।

जागरण अभियानको उद्घाटनामा नेपाली चलचित्रकी नायिका रेखा थापा पनि पुगेकी थिइन् । उनी कार्यक्रमको प्रमुख आकर्षण बनेकी थिइन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Nov. 14, 2019, 11:49 a.m. Santosh
    बुढो साइडमा तरुनी भएपछि कसरि जिब्रो निकाल्दछ ।
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.