केन्द्रीय संस्करण

संसारको पहिलो होटलः हरेक वर्ष बनाइन्छ, पाँच महिनापछि नदीमा विलिन हुन्छ (फोटोफिचर)

person explore access_timeपुस ७, २०७६ chat_bubble_outline0
Photo: ASAF KLIGER/COURTESY OF ICE HOTEL

स्विडेनको आइस होटल । यो हरेक वर्ष शरद् ऋतुमा बनाइन्छ र पाँच महिनापछि नदीमा विलिन हुन्छ । सन् १९८९ मा पहिलो पटक बनेको होटलले यस वर्ष ३० औं वर्षगाँठ मनाइरहेको छ । त्यसकारण होटलका संस्थापक यंगवे बर्गक्विस्टले विशेष सुइट बनाएका छन् जसलाई १६ देशका ३३ कलाकारले एक हप्ताभित्रै तयार गरेका छन् ।

यहाँ १२ बेडरुम, आइस बार र लेपर्ड बनाइएको छ । यंगवे भन्छन्, ‘होटल आर्कटिक सर्कलभन्दा २ सय किलोमिटर टाढा टर्न नदीमा बनेको छ । यहाँको तापक्रम माइनस १८ देखि ४० डिग्रीसम्म हुन्छ । यहाँ हरेक वर्ष करिब ७० हजार मानिस छुट्टी मनाउन आउँछन् । होटलमा बरफका एक हजार ब्लक राखिएका छन् । हरेक ब्लकको तौल करिब साढे दुई टन छ ।’

 

Photo: ASAF KLIGER/COURTESY OF ICE HOTEL

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.