केन्द्रीय संस्करण

यस्तो छ उच्च अदालत पोखराको यो आर्थिक वर्षको प्रगति विवरण

person explore access_timeपुस २९, २०७६ chat_bubble_outline0

पोखरा । उच्च अदालत पोखराले आर्थिक वर्ष २०७६/०७७ पुस मसान्तसम्मको मुद्दा तथा रिटको लगत फछ्यौट र बाँकी कामको प्रगति विवरण सार्वजनिक गरेको छ ।
अदालतले सार्वजनिक गरेको प्रगति विवरण अनुसार दर्ता भएका मुद्दामध्ये यसै आर्थिक वर्षमा १ हजार एक सय ८३ मध्ये ३ सय ४८ वटा मुद्दा फछ्यौट भएका छन् ।
फछ्यौट भएका मुद्दामध्ये ५ सय १५ पुराना र ६ सय ४८ नयाँ दर्ता भएका मुद्दा रहेको अदालतले जनाएको छ । पुरानो मुद्दाबाट २ सय ४० र नयाँ १ सय ८ मुद्दा फछ्यौट भएको उच्च अदालत पोखराका मुख्यन्यायाधीश प्रमोद कुमार श्रेष्ठ वैद्यले जानकारी दिए ।
दुनियाँवादी देवानीमा ३ सय २०, दुनियाँवादी फौजदारीमा १ सय ३०, सरकारवादी फौजदारीमा ६ सय २०, वाणिज्य इजलासमा ३३, अन्यमा ४, बन्दी प्रत्यक्षीकरणमा ८, निषेधाज्ञामा १९, परमादेशमा ३१, उत्प्रेषणमा १८ वटा मुद्दा परेका उनले जानकारी दिए । उच्चमा दर्ता भएका मुद्दामध्ये अदालतले दुनियाँवादी देवानीको ५५ र सरकारी फौजदारीको १ सय ५६ वटा मुद्दा फर्छ्योट गरेको छ । वाणिज्य इजलासका नयाँ तथा पुराना गरि ३३ परेकोमा एउटा मुद्दाको फैसला भएको उनले जानकारी दिए ।

अघिल्लो वर्षबाट जिम्मेवारी सरेकामध्ये ५ सय १५ मुद्दा फछ्यौट गर्ने, १ हजार ६ सय ७८ मुद्दा दर्ता हुने र तीमध्ये १ हजार ३ सय ५४ वटा मुद्दाको फैसला गर्ने लक्ष्य उच्च अदालतको थियो ।

७ जना न्यायाधीश रहेको अदालतमा ३ न्यायाधीश अहिले विदामा छन् । बाँकी ४ न्यायाधिशमध्येमा पनि १ जना काठमाडौं काजमा रहेको मुख्यन्यायाधीश श्रेष्ठले जनाए ।
कर्मचारी अभावमा मुद्दा फछ्यौटमा समस्या परेको उनको भनाई छ । हिउँदमा छोटा दिन भएकाले पनि धेरै मुद्दा फछ्यौट हुन नसकेको उनले खुलाए । 
मंगलबार उच्च अदालतको सभा हलमा सञ्चारकर्मीसंग अन्र्तक्रिया कार्यक्रम राखेर अदालतको प्रगति विवरण सार्वजनिक गर्दै मुख्यन्यायाधीश श्रेष्ठले न्यायालयको खस्किदो विश्वासलाई उँचो राख्नमा सञ्चारमाध्ययमको भूमिका पनि महत्त्वपूर्ण हुने बताए । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.