केन्द्रीय संस्करण

ललिता निवास प्रकरणमा बाबुरामले भने– आवश्यक परे ‘नीलकण्ठ’बन्न तयार छु

person explore access_timeमाघ २३, २०७६ chat_bubble_outline1

काठमाडौं । ललितानिवास प्रकरणमा अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले विशेष अदालतमा मुद्दा दायर गरेकोप्रति पूर्व प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले आफूलाई असहज महसुस भएको प्रक्रियता दिएका छन् । 

उनले बिहीबार ट्वीटरमा लेखेका छन्, ‘मैले पनि असहजता महसूस गरेको छु! सुर–असूर द्वन्द्वबाट निस्केको कालकुट विष पिएर शिवजी निलकण्ठ बने झैं देशलाई आवश्यक पर्छ भने म पनि ‘नीलकण्ठ’बन्न तयार छु! तर दोषीलाई छोड्ने, निर्दोषलाई फसाउने नहोस ! वा जानीजानी दुष्कर्म गर्नेले सत्ताको छहारी पाउने तर परिबन्दले अघि देखिनेचाहिँ फस्ने नहोस्!’

ऐन कानून र राज्यसंयन्त्र परिणाममुखी भन्दा प्रक्रियामुखी बढी भएको भट्टराईले बताए । 

उनले अगाडि लेखेका छन्, ‘देशमा व्याप्त भ्रष्टाचाररूपी क्यान्सरको एउटा अंश ललितानिवास प्रकरणमा अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको प्रयत्न स्वागतयोग्य छ । तर प्रथम दृष्टि या यसमा कतिपय त्रुटि र अपूर्णता देखिन्छ । हाम्रा ऐनकानून र राज्यसंयन्त्र परिणाममुखी भन्दा प्रक्रियामुखी बढी भएकाले यस्तो हुनसक्छ । मन्त्री दोषी तर प्रम निर्दोष देखिदा....।’ 

ललिता निवासको १ सय १४ रोपनीभन्दा बढी सरकारी जग्गा व्यक्तिका नाममा गरेको प्रकरणमा पूर्व प्रधानमन्त्री माधवकुमार नेपाल र भट्टराई पनि जोडिएका थिए । २०६६ चैत र २०६७ वैशाखमा नेपाल नेतत्ृवको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले प्रधानमन्त्री निवास विस्तारको निर्णय गरेको थियो ।

२०६९ मा भट्टराई नेतृत्वको मन्त्रिपरिषद्ले ३ रोपनी जग्गा पशुपति टिकिन्छा गुठीको नाममा दर्ता गर्न सैद्धान्तिक स्वीकृति दिएको थियो। तर उनीहरु विरुद्ध मुद्दा नचल्ने भएको छ । 

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Feb. 6, 2020, 1:54 p.m. Dinesh Nepali
    नाटक धेरै गर्न पर्दैन बाबुराम जी !!! कथित बौद्धिक को पगरी भिरेका तपाई जस्ता नेता भैखाका हरुले कहिले सम्म सोझा साझा जनतालाई सब्दको जालमा झुक्क्याउनु हुन्छ ??? तेतिबेलाका उपप्रधानमन्त्री रहेका बिजय कुमार गच्छेदार को संसद पद निलम्बन भयो !! तर तपाई प्रधानमन्त्रि भएकोले छुट ?? धिक्कार छ !!! अलिकति पनि नैतिकता भन्ने बाकि छ भने भासन बाजी गर्न छोडेर सांसद पद बाट राजिनामा दिएर अख्तियार लाइ सघाउनुहोस !!! पुर्व प्रधानमन्त्री बाबुराम र माधब कुमार को संसद पद निलम्बन गरेर यिनीहरुलाई कारबाही गर !!!!! जय नेपाल, जय नेपाली
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.