केन्द्रीय संस्करण

सटर भत्काएर अदालतको अवहेलना गरेको भन्दै अर्को मुद्दा

person explore access_timeफागुन ५, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल । लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालले आफ्नो स्वामित्वमा रहेका सटर भत्काएसँगै बढेको विवाद अदालतसम्म पुगेको छ । अस्पतालले सदर भत्काएर अदालतको अवहेलना गरेको भन्दै व्यवसायीहरुले सर्वोच्च अदालतमा मुद्दा दर्ता गराएका छन् ।

अस्पताल प्रशासनलाई सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश जारी गरेको अवस्थामा समेत उक्त आदेशविपरीत सटरहरु भत्काइएको भन्दै व्यवसायीका पक्षबाट सर्वोच्च अदालतमा अदालतको अवहेलनासम्बन्धी अर्को मुद्दा दर्ता भएको हो । 

सटर व्यवसायीका तर्फबाट अधिवक्ता रामचन्द्र पौड्यले आइतबार मुद्दा दर्ता गराएको र आज पेसी तोकिने जानकारी दिए । 

व्यवसायीहरुले दायर गरेको रिटमा माघ २२ गते सर्वोच्च अदालतका न्यायाधीश पुरुषोत्तम भण्डारीको एकल इजलासले दुबै पक्षलाई फागुन १ गते छलफलमा बोलाउने र त्यतिन्जेलसम्म सटरहरु खाली गराउने विषयको पत्र र यस सम्बन्धमा भए–गरेका निर्णयहरु कार्यान्वयन नगर्नू, नगराउनू भन्दै अन्तरिम आदेश दिएको थियोे। तर  २३ गते बिहानै अस्पताल प्रशासनले सटरमा डोजर चलाएको थियो । 

पांच वर्षका लागि सटर भाडामा लिएका व्यवसायीलाई प्रदेश सरकारले तीन महिनापछि सटर खाली गर्न भनेपछि व्यवसायीहरु अदालत पुगेका थिए । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.