केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

कोरोनाको कहरबाट सामान्य जीवनतर्फ फर्कदै हुबेई, तस्विरमा हेर्नुहोस्

person explore access_timeचैत १५, २०७६ chat_bubble_outline0

चीन बिस्तारै कोरोनाको कहरबाट उस्कन थालेको छ । हुबेइ प्रान्तको ऊहान सहरबाट शुरु भएको यो भाइरस यतिबेला विश्वभर फैलिरहेको छ । अब शनिबारबाट हुबेई प्रान्तमा सबे–वे सेवा सुरु गरिदैछ । बजारहरु खुल्न थालेका छन् भने मानिसहरु बाहिर निस्कन थालेका छन् ।

९ हप्तापछि हुबेईमा लकडाउन हटाइएको छ । त्यहाँ ५० प्रतिशत ठूला कम्पनीहरुले आफ्नो काम शुरु गरेका छन् । जबकि पूरै चीनमा ९० प्रतिशत ठूला कम्पनीमा उत्पादन शुरु भइसकेको छ । साना र मध्यम स्तरका कम्पनीहरु भने अझै संघर्षरत छन् । चीनमा ८० प्रतिशत व्यवसायिक केन्द्रहरु खुलिसकेका छन् । लक्जरी ब्रान्डको स्टोरको बाहिर भीड लाग्न थालेका छ । रेस्टुरेन्ट, होटल, पार्क र जीमा मासिनहरु देखिन थालेका छन् ।

हुबेईको राजधानी ऊहानमा भने अप्रिल ८ सम्म लकडाउन जारी रहनेछ । चीनमा ज्यान गुमाएका ३ हजार २७० मध्ये २५ सयभन्दा बढी ऊहानका रहेका छन् । चीनले गत जनवरी २३ देखि ऊहानमा प्रवेश गर्न र त्यहाँबाट बाहिर निस्कन बन्द गरेको थियो । रेल र हवाई सेवा रद्द गरेको थियो ।

उता, शुक्रबार शंघाईका २ सयभन्दा बढी सिनेमा घरहरु खोल्ने अनुमति दिइएको थियो । तर, त्यसको केही समयमा नै नेशनल फिल्म ब्युरोले देशभरका सिनेमाघरलाई बन्द गर्न निर्देशन दिएको थियो ।

अर्कोतर्फ कोरोनाभाइरसलाई फेरि फैलनबाट रोक्न चीनले विदेशीहरुको प्रवेशमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । पछिल्लो समय विदेशबाट आएका ५ सय जनामा कोरोनाभाइरस पोजेटिभ पाइएपछि चीनले यस्तो नीति अख्तियार गरेको हो ।

हेरौँ पछिल्लो समय सामान्य अवस्थामा फर्कर्दै गरेको हुबेई प्रान्तका तस्विरहरु :

तस्विरहरु :रोयटर्स

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.