केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

कोरोनाको कहर : मन्दिरमा भगवान छन् तर भक्तजन भएनन् (फोटोफिचर)

person explore access_timeचैत २०, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । आज चैते दशैंको रामनवमी । कोरोनको त्रासका कारण यस वर्ष यो पर्व पनि ओझेलमा परेको छ ।

हिन्दु धर्म शास्त्रअनुसार असुर शक्तिमाथि दैवी शक्तिको विजय तथा असत्यमाथि सत्यको जितको रुपमा मनाइने दशैं वर्षमा दुईपटक असोज र चैतमा मनाउने गरिन्छ । तर कोरोनाको त्रासपछि मुलुकमा भएको लकडाउनका कारण मानिसहरु घरबाहिर ननिस्ककनै यो पर्व मनाइरहेका छन् ।

बडा दशैंमा जमरा र टीका लगाउने प्रचलन भए पनि चैते दशैंमा शक्तिपीठहरुमा गएर पुजा आरधना गर्ने चलन छ । तर यो वर्षको चैते दशैंमा देशभरका शक्तिपीठ र अन्य मन्दरहरुमा चहलपहल छैन । भक्तजनहरु चाहेर पनि मन्दिर जान सकेनन् । जसले गर्दा आज रामनवमीका दिन पनि मन्दिरहरु सुनसान देखिन्छन् । 

दशैंमा विशेषगरी दुर्गापूजाको विशेष महत्व रहेको छ । अरु बर्षमा दशैंका वेला काठमाडौं उपत्यकाका इन्द्रायणी, महाकाली तलेजु महालक्ष्मी, भद्रकाली, शोभाभगवती, दक्षिणकाली, गुहेश्वरी, संकटा, नक्साल भगवतीबहाल लगायतमा भक्तजनको भीड हुने भएपनि यो वर्ष सुनसान बनेका छन् ।

त्यस्तै उपत्यका बाहिर  गोरखाको मनकामना, गोरखकाली, काभ्रेको पलाञ्चोक भगवती, पोखराको विन्धबासिनीलगायत देशभरका शक्तिपीठहरुमा भक्तजनको नगन्यमात्रै उपस्थिति रहेको छ ।
 

भक्तपुरका विभिन्न मन्दिरहरुको सुनसान दृश्य हेर्नुहोस्ः

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.