केन्द्रीय संस्करण

रहेनन् डकवर्थ लुइसका अविस्कारक

person explore access_timeचैत २०, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । क्रिकेट खेल वर्षाका कारण रोकिएपछि अपनाइने डकवर्थ लुइस अर्थात् डिएल पद्धतिका आविस्कारक टोनी लुइसको बिहिबार निधन भएको छ । इङ्ल्यान्डका नागरिक लुइसको ७८ बर्षको उमेरमा निधन भएको हो । लुइसले आफ्ना साथी फ्रान्क डकवर्थसँग मिलेर सन् १९९२ मा यस अणितिय पद्धतिको आविस्कार गरेका थिए ।

त्यसैले यसलाई डकवर्थ लुइस पनि भनिएको हो । अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट काउन्सिल (आईसीसी) ले सन् १९९९ को विश्वकपबाट यस पद्धतिलाई अपनाएको थियो । बर्षाले खेल अवरोध भएपछि ओभर घटाएर खेलिने यस पद्धतिको विकास हुनुअघि टोलीको औसत रन रेट हेरिन्थ्यो या वर्षा हुनुअघि जुन टोलीले धेरै रन रेट बनाएको छ, उसैलाई विजेता घोषित गरिन्थ्यो । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.