केन्द्रीय संस्करण

जनकपुरमा विपन्न परिवारलाई भोजन र राहत

person explore access_timeचैत २८, २०७६ chat_bubble_outline0

जनकपुर । धनुषामा लकडाउनका कारण समस्या खेपिरहेका गरिब, विपन्न, मजदुर लगायतलाई स्थानीयस्तरमै केहि समूहले विभिन्न ठाउँमा भोजन गराइरहेको पाइएको छ । जनकपुरधाम उपमहानगरपालिका लगायतका स्थानमा त्यस्ता भोजन कार्यक्रम सञ्चालन भैरहेका छ । सोही क्रममा जनकपुरधाम वडा नम्बर १ मा दैनिक ज्याला–मजदुरी गरेर जिविका चलाउँदै आइरहेका परिवारजनलाई स्थानीयस्तरमै भोजनको व्यवस्था गरिएको वडाध्यक्ष सत्रुधन साहले बताए ।
साहले आफ्नै अगुवाई भोजनको व्यवस्था दैनिक रुपमा गर्दै आइरहेका छन् । राहतको नाममा चामल दाल दिनुभन्दा बिहान बेलुका भोजन उपलब्ध गराउनु उचित लागेर व्यक्तिगत अगुवाईमा यस्तो कदम उठाएको वडाध्यक्ष साहले बताए । उनले भने ‘शुरुमा एक्लै यसका लागि पहल गरेँ, अहिले आएर विभिन्न दाताहरुले समेत मेरो यस कार्यमा सहयोग गरिरहेका छन् ।’

वडामै भोजनको व्यवस्था भएपछि दैनिक लगभग १ हजार व्यक्ति यहाँ आएर बिहान बेलुका खाने गरेका छन् । त्यस्तै, होटेल व्यवसायी प्रकाश मिश्रले पनि रामानन्द चोकमा गरिब तथा विपन्न वर्गका परिवारलाई राहतस्वरुप भोजन तथा खाद्यान्न सामग्रीहरु उपलब्ध गराउदैँ आएका छन् । उनले करिब ५ सय परिवारलाई चामल, दाल लगायतका खाद्यान्न सामग्रीहरु उपलब्ध गराएका छन् । त्यस्तै एनएमबी बैंक जनकपुरको सहयोगमा जनकपुरधाम उपमहानगरपालिकाको विभिन्न वडामा दर्जनौँ परिवारलाई राहत स्वरुप खाद्यान्न सामग्री वितरण गरिएको छ ।

जनकपुरधाम वडा नम्बर २, वडा नम्बर ४, वडा नम्बर १६, वडा नम्बर १९, वडा नम्बर २४, वडा नम्बर २५ का कूल ९१ परिवारलाई राहतस्वरुप खाद्यान्न सामग्री वितरण गरिएको हो । उक्त राहतमा चामल, दाल, आलु, प्याज, सोयाविन तेल, नून लगायतका सामग्री वितरण गरेको एनएमबी बैंक प्रदेश नम्बर २ का निक्षेप प्रबन्धक मिथिलेश झाले जानकारी दिए । राहत धनुषा चेम्बर्स अफ कमर्सका सरोजकुमार मिश्रको समन्वय र सहकार्यमा वितरण गरिएको थियो ।


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.