केन्द्रीय संस्करण

बलिउड अभिनेताको ट्वीट: ‘नेपाल दक्षिण एशियाकै पहिलो स्वतन्त्र देश, भारतलाई ब्रिटिसले बनाइदिएका हुन्’

person explore access_timeजेठ १६, २०७७ chat_bubble_outline0

बलिउड अभिनेता, लेखक तथा प्रोड्युसर कमाल रसिद खानले नेपालबारे नयाँ जानकारी पाउँदा आफू आश्चर्यमा परेको बताएका छन् ।

उनले, ‘नेपाल दक्षिण एशियाकै पहिलो स्वतन्त्र र बुद्ध जन्मिएको देश भएको थाहा पाउँदा आफुलाई अनौठो लागेको ’ ट्वीटरमा लेखेका छन् । उनले भारत धेरै साना राज्यमा विभाजित रहेको र बेलायतीहरुले ती सबैलाई एकजुट गराएर एकीकृत भारत बनाएको पनि लेखेका छन् । ‘त्यसैले खासमा बेलायतहरुले भारत बनाएका हुन्’ ट्वीटरमा लेखिएको छ । 

 

अधिकांश प्रयोगकर्ताहरुले कमाल खानले इमानदार भएर तथ्य लेखेको प्रतिक्रिया दिएका छन् । केही प्रयोगकर्ताले अन्य व्यक्तिहरुले झुठा तथ्य लेखेको भन्दै व्यङ्ग्य समेत गरेका छन्  । 

शरद् नामका एक प्रयोगकर्ताले लेखेका छन् – यो सबै जान्नका लागि स्कुल जानुपथ्र्यो, सर । तपाईलाई यो सबै थाहा पाउन यति धेरै उमेर लाग्यो । केही छैन, पढ्न र सिक्नका लागि कुनै उमेर हुँदैन । त्यसो त ३ खानलाई यति पनि थाहा छैन ।’

कतिपय प्रयोगकर्ताले भने कमाल खानलाई इतिहास थाहा नभएको टिप्पणी पनि गरेका छन् । नेपाली प्रयोगकर्ता कमालको प्रशंशा गरिरहदाँ भारतीय प्रयोगकर्ता भने कोही कमालको पक्षमा छन् त कसैले गलत लेखेको भन्दै विरोध गरेका छन् । 

कमाल रसिद खानले सन् २००८ मा प्रदर्शनमा आएको देशद्रोही फिल्ममा मुख्य भूमिका निभाएका थिए । यस फिल्मका लेखक तथा निर्मार्ता पनि उनी आफैं हुन् । त्यस्तै २०१४ मा प्रदर्शनमा आएको ‘एक भिलेन’ फिल्ममा उनी अतिथी कलाकार थिए । उनले यसबाहेक सितम, मुन्ना पाण्डे बेरोजगार लगायत फिल्म समेत निर्माण गरेका छन् । २००९ मा बिग बोस सिजन ३ मा उनी सेलिब्रेटी कन्टेस्टेन्टका रुपमा देखिएका थिए । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.