केन्द्रीय संस्करण

लिपुलेक, कालापानी लगायत सीमाको बिषयमा लबले बनाए ‘हाम्रो धर्ती’

person explore access_timeजेठ १८, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । पछिल्लो समय लिपुलेकमा भारतीय तर्फबाट सडक निर्माण गरेपछि नेपाल–भारत सीमा विवाद चर्किंदै गएको छ । केही समय पहिला भारतले आफ्नो नक्सा जारी गर्दै लिपुलेक, लिम्पियाधुरा, कालापानी भारततर्फ भएको सार्वजनिक गरेको थियो । 

त्यसको विरोध हुँदा हुँदै भारतले सडक नै निर्माण गरेपछि नेपाल तर्फबाट पनि सोही भूभाग नेपालकै हो भनेर नक्सा सार्वजनिक गरिएको छ । तर भारतले यो स्विकारेको छ्रैन । 

यहि विषयमा गायक लब कुमार भट्टले नयाँ गीत ‘हाम्रो धर्ती’ सार्वजनिक गरेका छन्  । पत्रकार सुमन पण्डितको शब्द एवं विश्वास नेपालको संगीत रहेको गीतमा गायक भट्टसँगै सुनिला गुरुङ, ज्योतिप्रकाश, विश्वास नेपालको स्वर रहेको छ ।

गीतले छिमेकी सीमा अतिक्रमण गरेका विषयलाई उठाएको छ । सुस्ता, कालापानी, लिपुलेकका भूभाग नेपालकै हो सोही भूमि नेपालले फिर्ता ल्याउनका लागि नेपालीहरु एकजुट हुनुपर्छ भन्ने सन्देश गीतले दिन खोजेको छ । 

गीतको म्यूजिक भिडियो पनि बनेको छ । जसमा लबकुमार भट्ट, सुनिला गुरुट्ट, दीपसागर थापा, मौसम गुरुङ, ज्योतिप्रकाश, विश्वास नेपाल, सुमन पण्डित, विनिता गुरुङ, पूजा गुरुङ लगायतको अभिनय छ । भिडियो छायाँकन एवं निर्देशन सुमन पण्डितले नै गरेका हुन् । 

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.