केन्द्रीय संस्करण

सुरक्षाकर्मीकै मिलोमतोमा रौतहट र बाराको नाकाबाट तस्करी

person explore access_timeअसार १, २०७७ chat_bubble_outline0
सांकेतिक तस्विर

रौतहट र बाराको सीमा क्षेत्रका केही सुरक्षाकर्मीको मिलोमतोमा ब्यापक तस्करी भइरहेको छ । दुई जिल्लाको सीमानामा सुरक्षार्थ खटिएका केही नेपाल प्रहरी र सशस्त्र प्रहरीको मिलोमतोमा नेपाली र भारतीयहरुको संगठित तस्कर गिरोहले व्यापकरुपमा तस्करी गरिरहेका छन् ।

नरकटिया, बारा रौतहटको सिमानामा पर्ने बडकाबंकुल, कचोर्वा, सिम्रौनगढ, कबही, पिपरपाती, मटिअर्वा मुसहर्वा लगायतका नाकाबाट हाल तस्करी भइरेको छ ।

मोटरसाइकल, साइकलमा राखेर भारतबाट कपडा, चिनी, स्पेयर पार्टस, खैनी, गुटखालगायत भारतीय सामान अबैधरुपमा प्रहरीकै मिलोमतोमा भन्सार छलेर रौतहट र बाराको बजारहरुमा भित्रिरहेको छ । त्यसैगरी नेपालबाट विभिन्न ब्राण्डको मदिरा लगायत केही चिनियाँ सामान नेपालबाट तस्करीको माध्यमले भारततर्फ पुर्याइरहेका छन ।

केहीसमय अघि आर्थिक लोभमा परेर तस्करी गराएको आरोपमा मठिया प्रहरी चौकीका तत्कालिन प्रमुख असई गोबिन्द यादवलाई डिआईजी धिरजप्रताप सिंहको निर्देशनमा गरिएको थियो ।

उता सशस्त्र प्रहरी प्रदेश २ का प्रमुख डिआईजी राजु अर्यालको निर्देशनमा बोर्डर आउटपोष्ट बंकुल, बेलबिछवा, बाराको सिम्रौनगढ, तथा पर्साका केही पोष्ट लगायत ८ वटा बिओपी ईन्चार्ज सशस्त्र प्रहरी निरिक्षकलाई बर्दिबास बाहिनीमा तानेर नसीहत दिइएको थियो ।

भारतको पूर्वी चम्पारण घोडाशहन थानाक्षेत्र अन्तरगतका श्यामसुन्दर यादव, प्रभु यादव, विकास यादव, अरबिन्द यादव लगायत आधादर्जन तस्कर र बारा रौतहटका गुडु मियाँ, ओमप्रकास यादव लगायतको संगठित गिरोहले लकडाउनको अवधिमा पनि सुरक्षाकर्मीलाई आर्थिक प्रभावमा पारेर तस्करी गराइरहेको स्रोत बताउँछ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.