केन्द्रीय संस्करण

औषधिको निःशुल्क होम डेलिभरी गर्दै ‘इजी केयर’, रगतको ‘स्याम्पल टेस्ट’ सुबिधा पनि

person explore access_timeअसार १४, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– ‘औषधि घरमा, फोनकै भरमा’ नाराका साथ चार बर्ष देखि घरमै औषधि डेलिभरी गर्दै आएको अनलाइन फार्मेसी इजी केयर (eazycare.ml)ले लकडाउनमा पनि  हप्तामा सातै दिन र दिनमा २४सै घण्टा आफ्नो सेवालाई निरन्तरता दिएको छ। 

काठमाडौं उपत्यकाको रिङरोडको १५ किलोमिटर बाहिर सम्म निःशुल्क होम डेलिभरी गरिने संस्थापक पवनराज घिमिरेले बताए। बिहान नौं बजे अगाडिको अर्डर सोही दिन र बाँकी अर्डर चौबीस घण्टा भित्र डेलिभरी गरिने बताइएको छ। 

जीवन रक्षाका अत्यावश्यक औषधिको इमर्जेन्सी डेलिभरी समेत गरिने र रातिको इमर्जेन्सी डेलिभरीमा पाँच सय थप शुल्क लाग्ने घिमिरेले बताए। 

इजी केयरको गोदाममा उपलब्ध नभएका औषधि बजारमा उपलब्ध भएसम्म खोजेर डेलिभरी गरिने घिमिरेले जानकारी दिए। नेपालमा उत्पादन नहुने औषधि बजारमा ुसर्टेजु भएको अवस्थामा निश्चित समय लिएर बिदेशबाटै मगाएर उपलब्ध गराउने घिमिरेको दाबी छ।

रगतको ‘स्याम्पल टेस्ट’को सेवा पनि इजी केयरले दिँदै आएको छ। इजी केयरका स्वास्थकर्मी ग्राहकको घरमै गएर स्याम्पल संकलन गरी गुणस्तरीय ल्याबमा जाँच गरेर रिपोर्ट बुझाउने बताइएको छ। उक्त सेवाका लागि ल्याब शुल्क बाहेक ‘होम सर्भिस’को थप सय रुपैयाँ शुल्क लाग्नेछ। साथै घरमै डाक्टर बोलाउनु परेमा ‘डक्टर अन कल’को सुबिधा समेत छ।

ग्राहक र कर्मचारी दुबैको स्वास्थ प्रती सजग हुँदै कर्मचारीको नियमित स्वास्थ परिक्षण गरिने बताइएको छ। मास्क र सेनिटाइजर मात्र नभई आवस्यक पिपिईको प्रयोग गरि कर्मचारी होम डेलिभरीमा खटिएको अर्का संचालक सुप्रित बास्कोटाले जानकारी दिए। डेलिभरीमा प्रयोग हुने सवारी साधनका साथै औषधि गोदाममा भित्र्याउँदा र ग्राहक कहाँ पठाउनु अगाडी प्याकेजिङ गरेपछी डिसइन्फेक्सन स्प्रे गरिने बास्कोटाले बताए। ग्राहकलाई पठाउने औषधिको प्याकेजिङ मान्यता प्राप्त फर्मासिस्टले गर्ने बास्कोटा बताउँछन्।

हरेक औषधिमा १२ प्रतिशत नगद छुट दिइने बताइएको छ। ग्राहकहरुको सुविधा र स्वास्थ सुरक्षालाई मध्यनजर गर्दै इजी केयरले र्इ–सेवा, आइएमई पे, खल्ती, फोन–पे, बैंक कार्ड, कनेक्ट लगायत माध्यमबाट अनलाइन भुक्तानी गर्न सकिने बताइएको छ। सनराइज बैंकको कार्डबाट भुक्तानी गर्दा थप दस प्रतिशत ुक्यास ब्याकु रहेको बताइएको छ। साथै अनलाइन भुक्तानी गर्न नसक्ने ग्राहकले डेलिभरीको समयमा नगद भुक्तानी गर्न सक्ने बास्कोटाले बताए। 

लकडाउन पछि इजी केयरले आफ्नो सेवा पोखरा र बिराटनगरमा बिस्तार गर्ने बताइएको छ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.