केन्द्रीय संस्करण

विश्वविद्यालयहरुले अनलाइन कक्षा सञ्चालन गर्ने निर्णय गरे अमेरिकाबाट अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरु आफ्नै देश फिर्ता हुन सक्ने

निर्णयले १० लाख अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरु प्रभावित हुने अनुमान

person explore access_timeअसार २३, २०७७ chat_bubble_outline0

यदी विश्वविद्यालयले अनलाइन कक्षा मात्र सञ्चालन गर्ने निर्णय गरे अमेरिकामा पढ्न आएका अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरुले देश छाड्न पर्ने हुनसक्ने इमिग्रेसन एन्ड कस्टम्स इनफोर्समेन्ट (आईसीई) ले सोमबार बताएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारीका कारण हार्भड र प्रिन्सटनजस्ता अमेरिकाका धेरै विश्वविद्यालयले क्याम्पसमा रहेका विद्यार्थीहरुलाई समेत कोर्सका केही अंश अनलाइन कक्षा मात्र दिने घोषणा गरिसकेको छ ।

यदी यो लागू भए अमेरिकामा हाल अध्ययन गरिरहेका १० लाखभन्दा बढी अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरु प्रभावित हुनेछन् । इन्सटिट्युट अफ इन्टरनेसनल एजुकेसनका अनुसार सन् २०१८–१९ मा १० लाखभन्दा बढी अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरु अध्ययन गरिरहेका थिए ।

यसमध्ये धेरै विद्यार्थी एसियाली मुलुकका रहेका छन् । सबैभन्दा धेरै चीनबाट ३ लाख ६९ हजार ५४८ र भारतबाट २ लाख २ हजार १४ रहेका छन् । पाँचौ स्थानमा क्यानाडाबाट २६ हजार १२२ र १० औँ स्थानमा मेक्सिकोबाट १५ हजार २२९ रहेका छन् ।

आईसीईले अनलाइन कक्षा सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेका विश्वविद्यालयमा पढ्न आउन लागेका विद्यार्थीहरुलाई भिसा पनि जारी नगर्ने बताएको छ । र, त्यस्ता विश्वविद्यालयमा पढ्न आउने विद्यार्थीहरुलाई अमेरिकामा प्रवेश नदिने बताएको छ ।

अमेरिकी काउन्सील अफ एजुकेसनका उपाध्यक्ष ब्राड फ्रान्सवर्थले यो घोषणाले सबैलाई आश्चर्यचकित बनाएको बताएका छन् । यसले थप अन्यौलता र अनिश्चितता ल्याउने उनको प्रतिक्रिया छ ।

स्रोतः सीएनएन

 

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.