ad
केन्द्रीय संस्करण

फागुन २४ देखि 'नेपाल महिला चेम्बर ट्रेड फेयर' आयोजना गरिँदै

person explore access_timeफागुन १५, २०७७ chat_bubble_outline0

'नेपाल महिला चेम्बर ट्रेड फेयर-२०२१' आगामी फागुन २४ देखि २६ गतेसम्म हुने भएको छ । जमलस्थित चेम्बर भवनमा शुक्रबार पत्रकार सम्मेलन आयोजना गरि सो मेला बारे जानकारी गराइएको हो । 

नेपाल महिला चेम्बरकी अध्यक्ष उर्मिला श्रेष्ठको सभापतित्वमा भएको सो पत्रकार सम्मेलनमा मेला ‘मेड इन नेपाल, मेक इन नेपाल’को थिममा लाजिम्पाट स्थित होटल रेडिसनमा गरिने जानकारी दिइयो ।  

सो अवसरमा श्रेष्ठले उक्त मेला आयोजना गर्नुको उद्देश्य महिला उद्यमीद्वारा उत्पादित सामाग्रीको प्रबर्द्धन गर्ने रहेको बताउँदै मेलाले हस्तकला सामग्री, खाद्य, पहिरन एवम् आभूषण, सौन्दर्य  सामाग्री लगायतका  उत्पादनको व्यवसायीकरण गर्न सहयोग पुग्ने दाबी गरिन् । श्रेष्ठले मेलाबाट महिला उद्यमीहरुले प्रशस्त लाभ हासिल गर्ने जिकिर समेत गरिन् ।  

त्यसैगरी, नेपाल चेम्बर अफ कमर्सका महानिर्देशक कैलाश कुमार बजिमयले नेपाल चेम्बर अफ कमर्श र महिला चेम्बरको संयुक्त आयोजनामा हुन गइरहेको उक्त मेलाले देशको आर्थिक गतिविधीलाई चलायमान गराउन केही हद राहत मिल्ने धारणा राखे ।  साथै उनले स्टल बुकिङ र आगन्तुकलाई आकर्षित गर्ने गरि तयारी भैरहेको पनि जनाए ।  

नेपाल चेम्बर अफ कमर्सका ट्रेड कमिटी संयोजक तथा उक्त मेलाका संयोजक राष्ट्र भुषण चाकुबजीले उक्त मेलाले नेपाली महिला उद्यमीलाई प्रोत्साहन मिल्ने धारणा राख्दै मेलालाई सफल पार्न सम्बन्धित सबैलाई आग्रह गरे ।  

कार्यक्रममा नेपाल महिला चेम्बरकी उपाध्यक्ष सुष्मा शर्माले अन्तरराष्ट्रिय उडान अवरुद्ध भैरहेको वर्तमान स्थिति माझ आन्तरिक बजार प्रबर्द्धनका लागि मेला कोशेढुङ्गा  बन्ने राय पेश गरिन् ।  

त्यसैगरि, उक्त मेला अन्तर्गतको प्रदर्शनी संयोजक तथा महिला चेम्बरकी सचिव लिमा अधिकारीले मेलाको दोस्रो दिन  कामना विकास बैंकले महिला उद्यमीहरुको वित्तिय सशक्तीकरणका लागि अन्तर्क्रिया कार्यक्रम आयोजना गर्ने कार्यक्रम रहेको उल्लेख गर्दै ‘व्यापार भिजन’ प्रतियोगिता आयोजना गरि उत्कृष्ट भिजन प्रस्तुत गर्नेहरुलाई पुरस्कृत गरिने जानकारी दिइन् ।  

 चेम्बरकी सल्लाहकार निलम ताम्राकारले कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै मेलाको अवसरमा कलाकारहरुले मिथिला आर्ट लगायतका कला प्रदर्शन गर्ने जानकारी दिइन् भने महिला चेम्बरकी ट्रेड फेयर संयोजक जानकी प्रधानले मेलालाई फरक ढंगले आयोजना गर्न लागिएको दाबी गर्दै सबैलाई समेट्ने कोशिस नेपाल महिला चेम्बरले गरेको जनाउदै  मेलालाई  सफल पार्न संचार माध्यमको भूमिका महत्वपूर्ण रहने उल्लेख गरिन् ।  

उपराष्ट्रपति नन्द बहादुर पुनले समुद्घाटन गर्ने तय गरिएको उक्त मेलामा खाद्य एवम् पेय, लत्ता कपडा, हस्तकला र सजावटका सामाग्री, किचन सामाग्री, हेल्थ र फिटनेश, कुक वेयर, फेशन प्रडक्ट, ट्राभल एण्ड टुर, इलेक्ट्रीकल र इलोक्ट्रोनिक्स, किडस र बेबी प्रडक्ट, डिजाइनर एसेसोरिज, नक्कली गरगहना र सौन्दर्य सम्बन्धी सय भन्दा बढी स्टल रहने बताइएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.