केन्द्रीय संस्करण

३ दिनभित्र बर्दिबासको सबै पसलमा मुल्य सूची राख्न उपप्रमुख गौतमको निर्देशन

person explore access_timeचैत १, २०७५ chat_bubble_outline1

बर्दिबास । विश्व उपभोक्ता दिवसको अवसर पारेर महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिकाले शुक्रबारदेखि बजार अनुगमन  सुरु गरेकोे छ । बजार अनुगमनमा बजारका अधिकांश पसलको व्यवसाय दर्ता नविकरण नभएको भेटिएको छ । 

नगरपालिकाका अनुगमन समितिका संयोजक एवं उप-प्रमुख कृष्णमाया गौतमको नेतृत्वमा बर्दिबासको मुख्य बजार क्षेत्रमा गरिएको बजार अनुगमनमा अधिकांश पसलहरुमा अखाद्य, म्याद गुज्रेका सामान बिक्री गरी सञ्चालनमा ल्याइएको छ । 

अनुगमनका क्रममा बर्दिबासको मुख्य बजार क्षेत्रमा रहेको काफ्ले किराना पसल, सापकोटा सप्लायर्स, जय माँ पञ्चधुरा होटेल एण्ड गेष्ट हाउसमा म्याद नाघेको सामान तथा म्याद नभएको र पसलमा मुल्य सूची नराखिएको भेटिएको छ ।

बजार अनुगमनका क्रममा बर्दिबास नगरपालिकाकी उप-प्रमुख कृष्णमाया गौतमले व्यवसायीलाई ३ दिनभित्र पसलमा मुल्य सूची राख्न निर्देशन दिएकी छन् । उनका अनुसार ३ दिनभित्र मुल्य सूची नराख्ने र अटेर गरी व्यवसायी सञ्चालन गर्नेलाई नगरपालिकाले कारबाही गर्ने चेतावनी दिइन् । 

यसैगरी खाद्य डिभिजन तथा गुण नियन्त्रण कार्यलय महोत्तरीका प्रमुख नविन देउजाले पहिलोपटक नगरपालिकाको आयोजनामा भएको बजार अनुगमनमा अखाद्य वस्तु बिक्री गर्नेलाई सचेत गराइएको र यसपछिको दोस्रो चरणको अनुगमनदेखि अखाद्य वस्तु बिक्री गर्ने व्यवसायीलाई कानुन बमोजिम कारबाही गरिने बताए ।

उनका अनुसार अहिलेका अनुगमनहरु स्थानीय तह स्वयमको निगरानीमा हुने भएकाले प्रचारात्मक मात्रै नभई व्यवहारमा समेत प्रष्ट देखिने बताए ।
 

कमेन्ट

  1. March 15, 2019, 8:43 p.m. Sandip lamsal
    Upvoktaa diwas Lai din kin anugaman garnu paryo ra lekh Pani ekpachiye jasto lagyo mero bichar hai Ani anugagamna galat byekti lai karbahi shil laune karya garnu arthan karbahi ...yo samachar ko bisaya bastu ko lagi ho vane euta medical pasal ma 3 tharika naam chhan tyo chai vetiyen chha dhanna ....
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...