केन्द्रीय संस्करण

भारतमा लोकसभा निर्वाचनः फेरि एकपटक नरेन्द्र मोदीको सम्भावना बढ्यो

person explore access_timeजेठ ५, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी– भारतमा लोकसभा निर्वाचन सम्पन्न भएको छ । आइतबार सातौं चरणको  निर्वाचन सम्पन्न भएको हो । सातौं चरणको निर्वाचनमा ६०.२१ प्रतिशत मतदान भएको छ । आइतबार ५९ लोकसभा सिटका लागि भएको निर्वाचनमा सबैभन्दा बढी मत पश्चिम बंगालमा खसेको छ ।

पश्चिम बंगालमा झडपका बीच सम्पन्न  निर्वाचनमा ७३.०५ प्रतिशत मत खसेको छ । त्यस्तै झारखण्डमा ७०.५ प्रतिशत मत खसेको छ भने मध्यप्रदेशमा ६९.३८ प्रतिशत मत खसेको छ । बिहारमा ४९.९२ प्रतिशत मत झरेको छ भने हिमाञ्चलन प्रदेशमा ६६.१८ प्रतिशत मत झरेको छ । लोकसभा निर्वाचनमा निर्णायक रोल खेल्ने उत्तर प्रदेशमा भने ५४ .३७ प्रतिशत मत खसेको छ । त्यसैगरी चण्डीगढमा ६३.५७ प्रतिशत मत खसेको छ  भने पञ्जाबमा  ५८.८१  प्रतिशत मत खसेको छ । 

निर्वाचनका क्रममा पश्चिम बंगाल लगायतका स्थानमा दुई पक्षबीच झडप भएको छ । केही दिनअघिदेखि भाजपा र तृणमुल काँग्रेसका कार्यकर्ताबीच बंगालमा तनाब चर्किएको थियो । मतदानका क्रममा समेत त्यसको उत्कर्ष रुप देखिएको छ । 

कसको कति सिट आउला ? 
आइतबार सातौं चरणको निर्वाचन सम्पन्न भएसँगै समग्र मत परिणामको आँकलन गरिन थालिएको छ । ५४२ लोकसभा सिटमा कुन दलले कति सिट प्राप्त गर्लान् भन्ने विश्लेषण गरिन थालिएको छ । त्यसका लाथि न्युज नेशन र टाइम्स नाउले जनमत सर्वेषण समेत गरेका छन्  न्युज नेशनले ५४२ सिटमा भाजपा नेतृत्वको एनडिए गठबन्धनले २सय ८२ देखि २९० सम्म मत ल्याउन सक्ने सर्वेक्षण गरेको छ भने काँग्रेस आइ नेतृत्वको युपिए गठबन्धनले ११८ देखि १२६ सम्म सिट प्राप्त गर्ने अनुमान गरेको छ । त्यस्तै अन्य दलहरुले १३० देखि १३८ सिट प्राप्त गर्न सक्ने अनुमान गरेको छ ।

त्यस्तै टाइम्स नाउले भाजपाले ३०६ सिट प्राप्त गर्न सक्ने सर्वेक्षण गरेको छ भने काँग्रेसले १ स ३२ सिट प्राप्त गर्न सक्ने देखाएको छ । त्यस्तै अन्य दलहरुले १ सय ४ सिट प्राप्त गर्ने सर्वेक्षण गरेको छ । त्यस्तै सि वोटर रिपब्लिकले भाजपाले २ सय ८७, काँग्रेसले १ सय २८ र अन्य दलले १ सय २७ मत प्राप्त गर्ने सर्वेक्षण गरेको छ ।

उल्लेखित सर्वेक्षणले फेरि एकपटक भाजपाले निर्वाचन जित्न सक्ने सम्भावना बढेको भारतीय सञ्चारमाध्यामहरुले जनाएका छन् । भाजपाको पक्षमा मतपरिणाम आएमा फेरि एकपटक नरेन्द्र मोदी प्रधानमन्त्री हुने सम्भावना बढेर गएको आँकलन गरिएको छ । लोकसभा निर्वाचनको अन्तिम परिणाम मे २३ मा सार्वजनिक हुने छ ।  
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.