केन्द्रीय संस्करण

१५ बुँदे घोषणापत्र जारी गर्दै सम्पन्न भयो प्रहरी वकिलको सम्मेलन

person explore access_timeजेठ ११, २०७६ chat_bubble_outline0

उच्च अदालत जनकपुरका मुख्यन्यायधीश हरिकुमार पोखरेलले अपराध गर्नेलाई सजाय र पिडितलाई न्याय दिलाउनका लागि अनुसन्धानकर्ता प्रहरी र अभियोजनकर्ता सरकरी वकिलको अहम भूमिका भएकाले अनुसन्धानको क्रममा सप्रमाणको आधारमा इमान्दारीपूर्वक लाग्नुपर्ने आवश्यकता रहेको औंल्याएका छन् ।

जनकपुरमा दुई दिनसम्म चल्ने प्रदेश नम्बर १ र प्रदेश २ का अनुसन्धानकर्ता प्रहरी र अभियोजनकर्ता सरकारी वकिलहरुको दोस्रो प्रादेशिक सम्मेलनको समपान समारोहलाई सम्बोधन गर्दै मुख्यन्यायधीश पोखरेलले अनुसन्धानको प्रक्रिया र न्याय प्रणाली चुस्तदुरुस्त आवश्यकता रहेको स्पष्ट पारे ।

उनले भने, ‘न्यायाधीशले एम्पायरको भूमिका निर्वाह गर्दा अदालतमा पेस गरेका मुचुल्कालगायतका कागजात प्रक्रिया र सोको व्याख्या गर्दै वकिलले खेलाडीको रुपमा प्रस्तुत हुँदा कमजोर भूमिकामा देखिन्छ ।’ यस्तो अवस्थामा एम्पायरको रुपमा न्याय दिँदा सन्तुष्ट हुन गार्हो भएको उनको भनाई छ ।

उनले घटना अनुसन्धान फितलो भएको कारणले न्याय दिन समस्या हुने गरेको बताए । 

यस्तो छ १५ बुँदे घोषणापत्र

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.