केन्द्रीय संस्करण

भीम रावलले उठाए पार्टीभित्र आचरणको प्रश्न

person explore access_timeजेठ २९, २०७६ chat_bubble_outline1
file photo

बझाङ-नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का स्थायी कमिटी सदस्य एवम पार्टीको सुदूरपश्चिम इञ्चार्ज भीम रावलले कम्युनिष्ट नेता कार्यकर्ताले आचरण सुधार गर्नुपर्ने बताएका छन् । नेकपाको बझाङ जिल्ला कमिटी सदस्यहरुलाई आज सदरमुकाम चैनपुरमा सपथ ग्रहण गराउन यहाँ आइपुगेका उनले कतिपयले कम्युनिष्ट हँु भने पनि उनीहरुको आचरण र व्यवहारमा त्यस्तो नदेखिएको बताए । 

“हाम्रो व्यवहार र कार्यशैलीमा सुधार ल्याउनुृ जरुरी छ, गरीब असहायको हितका लागि काम गर्नुपर्छ”, नेता रावलले भने । उनले पछिल्लो समयमा नेकपाका नेता कार्यकर्ताले विभिन्न योजनाको उपभोक्ता समितिमा बसेर अनुचित फाइदा लिने गरेको जनगुनासो आउने गरेको बताए । “योजना र कार्यक्रमको रकम दुरुपयोग गरे व्यक्ति र सङ्गठन कमजोर हुन्छ”, उनले भने । अहिले सङ्घीय, प्रदेश र स्थानीय तहमा कम्युनिष्टको बहुमत भएकाले सुनौलो अवसरको सदुपयोग गरी ‘समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली’को नारा साकार गर्नुपर्नेमा उनले जोड दिए । 

एक सय ३५ सदस्यीय जिल्ला कमिटीमा पूर्व एमालेबाट ८० तथा पूर्व नेकपा माओवादी केन्द्रबाट ५५ जना सदस्य रहेका छन् । जिल्ला अध्यक्षमा पूर्व नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता मिन कुँवरलाई चयन गरिएको छ । सपथ ग्रहण कार्यक्रममा नेकपाका नेता लेखराज भट्ट, कर्ण थापालगायतको उपस्थिति थियो ।
 

कमेन्ट

  1. June 13, 2019, 6:32 a.m. Buddhi Purja
    कामरेडले उठाउनुभएको भएको कुरा अति सान्दर्भिक छ। हिजो बिद्यार्थी कालमा आत्मआलोचना गर्ने, आलोचना गर्ने गरिन्थ्यो । आजभोलि धेरै भ्रष्ट कम्युनिस्ट भएर होला त्यो कार्य नै हुदैन । अनुशासनका कुरा पारदर्शिताको कुरालाई पहिलो प्राथमिकता राखिन्थ्यो। आज कम्युनिस्ट कम्युनिस्ट रहेन । सबैमा बिचलन आए जस्तो,मानसिकता पनि पूजिवादी झै, जो पार्टीका लागि मरेर काम गर्छ उसले स्थान पाउथ्यो। तर आज पार्टी नातावाद कृपावाद,फरियावाद र दामवाद र गुटबन्दीले गर्दा बिरक्त लागेछ। नेता धेरै नेतृत्व खै ? कस्को नेतृत्वमा चल्ने ? न कुनै हिड्ने गोरेटो छ न त सिद्धान्त नै । जबजलाई आधार मानेर अगाडि बढी रहदा मेरो सुझाव : " एक्काइसौं सताब्दिको बहुदलीय जनवाद " राखेर जादा उपयुक्त हुन्छ कि। 9856024493
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...