केन्द्रीय संस्करण

सिगात्से–केरुङ रेलमार्ग सुरु, अब काठमाडौँ रेल ल्याउन सहज हुने

person explore access_timeभदौ १, २०७६ chat_bubble_outline1

छिमेकी चीनले सिगात्से–केरुङ रेलमार्ग निर्माण शनिबार सुरु गरेको छ । रेलमार्गको दुरी ५४० किलोमिटर हुनेछ । जटिल भौगोलिक क्षेत्र रहेकाले रेलमार्ग कम्तीमा सात वर्षमा पूरा हुने अनुमान छ ।

‘चीनले अब केरुङलाई रेलमार्गसँग जोड्ने निश्चित छ,’ बेइजिङस्थित नेपाली दूतावासका एक अधिकारीले अन्नपूर्णसँग भने, ‘केरुङ रेलमार्ग तिब्बत सरकारले प्राथमिकता हो । तर भौगोलिक जटिलताका कारण ढिलाइ भएको थियो । अब काम अघि बढेको छ ।’  नेपालमा निकै समयदेखि केरुङमा रेल आउने विषयमा चर्चा हुँदै आएको छ ।

केरुङमा रेल आएपछि काठमाडौँ ल्याउन सहज हुने विश्वास छ । यो समाचार आजको अन्नपूर्ण पोस्ट् दैनिकमा चन्द्रशेखर अधिकारीले लेखेका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Aug. 18, 2019, 9:31 a.m. भगवान घिमिरे
    चीनको सिगात्से केरुङ्ग रेल्वे को दुरी ५४० किलोमिटर रहेछ अनि केरुङ्ग बाट काठमाडौँ रेल्वे को दुरी चाहिं जम्मा ७० किलोमिटर छ तर यदि भोलि नै नेपालले पनि रेल को लिक निर्माण सुरु गर्ने हो भने पनि चीनले सात वर्षमा ५४० किलोमिटर रेल वे निर्माण गरिसक्दा समेत नेपालको सत्तरी किलोमिटर सकिंदैन किनकि नेपालका नेता बोल्न मात्रै बाठो हुन् सबै चोर दलाल माफिया र कमिशन का लागि मात्रै काम गर्दछन देशको हितको लागि गर्दैनन् र मेलम्ची कै हालत बनाउँछन् ।आफुलाई फाइदा नहुने भयो भने प्रोजेक्ट नै क्यान्सिल समेत गर्न सक्ने नेपाली नेता छन्। ओली को कुराले र अर्को साल नै नेपालमा चिनिया रेल कुदिसकेको हुनु पर्ने हो।तर चाइनाले नेपालका चोर,छुल्याहा र भ्रष्ट नेताहरुलाई किन विश्वास गरिरहन्छ कुन्नि ।
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.