केन्द्रीय संस्करण

गाई र कुकुरहरुको हत्यामा संलग्न दोषीमाथि कारवाही माग गर्दै गृहमन्त्रीलाई ज्ञापनपत्र

person explore access_timeभदौ २३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । सुर्खेत र खोटाङमा विभत्स रुपमा भएको गाई र कुकुरहरुको हत्याको छानविन गरी दोषीलाई कारबाही गर्न माग गर्दै पशु कल्याण संघ नेपालले आइतबार गृहमन्त्री रामबहादुर थापालाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ ।

‘नेपालगञ्ज उपमहानगरपालिकाबाट दैलेख लैजाने भनी पठाइएका गाईहरुलाई सुर्खेतको कटकुवा जंगलको भिरबाट खसालेर मारिएको र वेवारिसे अवस्थामा जङ्गलमा छाडिएको तथा खोटाङ जिल्लाको दिक्तेल रुपाकोट मझुवागढी नगरपालिकामा कुकुरहरुलाई सामुहिक रुपमा वर्वरतापूर्वक मारिएको घटनाप्रति गम्भिर ध्यानाकर्षण भएको छ,’ विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘एउटा सामान्य मानवीय धर्म र पशु कल्याणका आधारभूत मान्यताहरुलाई समेत बेवास्ता गर्दै एउटा जिम्मेवार सरकारी निकायले यतिसम्मको गैह्रजिम्मेवार निर्णय गर्नुले पशु कल्याणप्रतिको राज्यको दृष्टिकोण र नीतिमाथी प्रश्न चिन्ह खडा गरेको छ ।’

दुवै घटनाहरुमा सम्बन्धित स्थानीय निकायका प्रमुख तथा प्रतिनिधिहरु पनि अनुसन्धानको दायरामा आउनुपर्नेमा हालसम्म उनीहरुमाथि कुनै अनुसन्धान नहुनु तथा यससम्बन्धमा जाहेरी दर्ता गर्न आनाकानी गरिनुले दोषीउपर कारबाही हुने कुरामा शंका रहेको कुरा पशु कल्याण संघकी अध्यक्ष स्नेहा श्रेष्ठले बताइन् ।

‘शक्तिको आडमा दोषीहरु उम्किने अवस्था देखियो, त्यसैले गृहमन्त्रीको ध्यानाकर्षण गराउनका लागी ज्ञापनपत्र बुझाएका हौँ,’ अध्यक्ष श्रेष्ठले बताइन् ।

कानुन बमोजिम घटनाका दोषीलाई कारबाही नगरिए भने पशु अधिकारकर्मीहरु चुप लागेर नबस्ने चेतावनी समेत उनले दिइन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...