ad
केन्द्रीय संस्करण

अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा संकटकालको घोषणा, ५० हजारलाई घर छोड्न निर्देशन

person explore access_timeकात्तिक ९, २०७६ chat_bubble_outline2
Photo: Etienne Laurent/EPA, via Shutterstock

अमेरिकाको क्यालिफोर्निया प्रान्तका गर्भनर गोविन नेवसोमले शुक्रबार लस एन्जिल्स र सोनोमा क्षेत्रमा भीषण आगलागीको प्रभाव र खतरालाई मध्यनजर गर्दै राज्यमा संकटकालको घोषणा गरेका छन् । क्यालिफोर्नियाको जंगलमा लागेको आगो ५ हजार एकड बढी क्षेत्रमा फैलिएको छ । यो आगो सोमबार लस एन्जेलिसभन्दा लगभग ६५ किलोमिटर टाढा सेन्टा क्लेरिटामा लागेको थियो ।

नेवसोमले भने, ‘म राज्यको संविधानअनुसार प्राप्त अधिकारको उपयोग गर्दै लस एन्जिल्स तथा सोनोमा क्षेत्रमा आगलागीको खतरालाई मध्यनजर गर्दै संकटकालको घोषणा गर्छु ।’ अहिलेसम्म पाँच सय घर जलिसकेका छन् । थुप्रै क्षतीग्रस्त भइसकेका छन् ।

सेन्टा पाउला निवासी महिलाको जलेका कारण मृत्युः

यसअघि शुक्रबार सेन्टा पाउला निवासी महिला भर्जिनिया पेसोला (७०) को मृत्यु भएको जानकारी अधिकारीले दिएका थिए । आगलागीका कारण भएको यो पहिलो मृत्यु हो । सावधानीको रुपमा दमकल विभागले ५० हजारलाई घर खाली गर्न आदेश दिएको छ ।

तबेलाभित्रै धेरै घोडाको मृत्युः

यसअघि बिहिबार अबेर राती सेन डियागोको तबेलामा आगो फैलिएका कारण थुप्रै घोडाको निस्सास्सिएर मृत्यु भएको छ जबकी केही घोडालाई समय अगावै बचाउन सकिएको छ । आगो निभाउनका लागि हजार बढी कर्मचारी, पाँच सय दमकल, एयर ट्याङ्कर र हेलिकोप्टरको मद्दत लिइँदैछ ।

आइतबार बढ्न सक्छ हावाको गतीः

नेशनल वेदर सर्भिसको पूर्वानुमान अनुसार आइतबारसम्म हावाको गती तीब्र हुनसक्छ । यसअघि उत्तरी क्लालिफोर्नियाको वाइन कन्ट्रीमा पनि बुधबार जंगली झाडीमा आगो सल्किएको थियो । पछि यो आगो १६ हजार एकडमा फैलिएको थियो जसका कारण दुई हजार मानिसलाई घर खाली गर्न आदेश दिइएको थियो ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Nov. 1, 2019, 10:59 p.m. Dhan man tamang
    To get fire in California is normal. Coz it happen every single day.
  2.  0 Reply
  3. Oct. 26, 2019, 11:07 p.m. akash rimal
    Sad news
  4.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.