केन्द्रीय संस्करण

उपेन्द्र यादवले भने- एकीकरणका लागि सरकारको शर्त बनाउने राजपा पनि सरकारमा छ

person explore access_timeमंसिर १३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले राष्ट्रिय जनता पार्टीमा रहका छजना अध्यक्षका कारण एकीकरणमा ढिलाई भएको बताएका छन् ।  एकीकरणका लागि राजपा नेपालका छजना अध्यक्षकै बीचमा कुरा मिलेको छैन, उनले भने, ‘राजपा नेपालमा छजना अध्यक्ष हुनुहुन्छ, दुई चारजना एकीकरणका लागि लागिपर्नु भएको छ भने केही एकीकरण नहोस् भनि अभियानमा लाग्नु भएको छ ।’

उपप्रधान एवं कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री समेत रहेका अध्यक्ष यादवले आज आफ्नै मन्त्रालयमा पत्रकारसँग कुरा गर्दै राजपा नेपालले सरकार छाडेपछि मात्र एकीकरण हुने शर्तको कुनै तुक नरहेको पनि बताए । उनले भने, ‘एकीकरणका लागि सत्ता मुख्य कुरा होइन, मैले पहिला नै स्पष्ट पारिसकेको थिएकि पहिला एकीकरण गरौं, त्यसपछि सरकारलाई के गर्ने नगर्ने, सरकारबाट हट्ने कि सरकारमा पार्टीबाट मन्त्री हेरफेर गर्ने त्यसको बारेमा पछि निर्णय गर्ने तर उहाँहरु सरकार छाड्ने शर्त बनाएर बस्नु भएको छ त्यसको तुक छैन ।’

समाजवादी पार्टीमात्र होइन, राजपा नेपाल समेत सरकारमा रहेको उनले स्पष्ट पारे । उनले भने, ‘राजपा नेपाल पनि सरकारमा रहेको छ, प्रदेश २ को सरकारमा सहभागी रहनु भएको स्थानीय सरकारमा पनि सहभागी रहेको छ । त्यसैले सरकारको शर्त बनाउन हुँदैन ।’

उनले पहिला पार्टीभित्र कुरा मिलाएर मात्र एकीकरणका लागि अगाडि बढ्न पनि सुझाव दिए ।  उनले एकीकरणको कुरा खासै अगाडि बढेको छैन, दुवै पार्टीका नेताहरु उपचुनावमा लागेका कारण कुराकानी र छलफल नभएको बताए ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.