केन्द्रीय संस्करण

कोहलपुर घटनाप्रति काँग्रेसको गम्भीर आपत्ति, दोषीलाई कारवाही गर्न माग

person explore access_timeमंसिर २३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसले आइतबार बाँकेको कोहलपुरमा भएको घटनाप्रति गम्भीर आपत्ति जनाएको छ । सोमबार काँग्रेस संसदीय दलका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँणले विज्ञप्ति जारी गरी विद्यार्थीहरुलाई प्रहरीले रबर गोली, अश्रु ग्याँस प्रहार तथा कुटपिट गरेको घटनाप्रति आपत्ति जनाएका हुन् । 

आइतबार विद्यालय जाँदै गेरेकी प्र्रकृति चन्दलाई ट्रकले खुट्टामा कुल्चेर गम्भीर घाइते बनाएपछि विरोधमा उत्रेका विद्यार्थीहरुलाई प्रहरीले रबर गोली, अश्रु ग्याँस प्रहारका साथै कुटपिट गरेो थियो ।
‘देशको शान्ति सुरक्षा कायम गर्ने निकाय जस्तो जिम्मेवार निकायले संयमित भई कर्तव्य पालना गर्नुको साटो त्यसको ठीक विपरीत गैरजिम्मेवारपूर्ण ढंगले घटनालाई झन उत्तेजित र आक्रोशित बनाउने कार्यमा संलग्न भएको छ,’ विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

विद्यालयभित्र रहेका विद्यार्थी लगायत बाटोमा हिडिरहेका सर्वसाधारणलाई समेत कुटपिट गरेको घटना अत्यन्त निन्दनीयको काँग्रेसको ठहर छ । काँग्रेसले घटनाको सत्यतथ्य छानविन गरी संलग्न दोषीलाई तत्काल कानूनी कारवाहीको दायरामा ल्याउन माग गरेको छ । 

घटनामा गम्भीर भई घाइते भएकी प्रकृति चन्दलगायत अन्य घाइतेहरुको उचित स्वास्थ्य उपचार एवं उचित क्षतिपूर्तिको व्यवस्थाका गर्न काँग्रेसले माग गरेको छ । यस्ता प्रकारका घटना पुनःनदो¥याउन स्थानीय प्रशासन र सुरक्षा निकायलाई संयमका साथ सचेत रहन काँग्रेस आग्रह छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.