केन्द्रीय संस्करण

१७ वर्षसम्म क्यान्सरसँग लडिन्, अन्ततः जीवनको युद्धसँग हारिन् यी गायिका

person explore access_timeमंसिर २५, २०७६ chat_bubble_outline0

८० र ९० को दशककी हलिउडकी चर्चित गायिका मेरी फ्रेडरिक्सनको ६१ वर्षको उमेरमा निधन भएको छ । उनले आफ्नो ब्रेन ट्युमरको उपचारका लागि रेडिएशन उपचार गराइरहेकी थिइन् । थुप्रै पप गीतमार्फत् चर्चा हासिल गरेकी मेरीका लागि पछिल्लो एक दशक निकै चुनौतीपूर्ण रह्यो । रिपोर्टका अनुसार मेरीको परिवारका सदस्यले उनको मृत्युबारे जानकारी दिएका हुन् । उनी पछिल्लो १७ वर्षदेखि क्यान्सरसँग जुधिरहेकी थिइन् ।

सन् २००२ मा ब्रेन ट्युमरबारे थाहा भयोः

सन् २००२ मा मेरी बाथरुममा लडेपछि उनी घाइते भएको खबर आएको थियो । त्यतिबेला उनलाई टाउकोमा चोट लागेको र स्वास्थ्योपचारपछि उनलाई ब्रेन ट्युमर भएको पत्ता लागेको रिपोर्टमा बताइएको थियो । रिपोर्टका अनुसार मेरीलाई बचाउनका लागि २५ प्रतिशत सम्भावना मात्र बाँकी थियो । मेरीले त्यसपछि रेडिएशन ट्रिटमेन्टको सहारा लिएकी थिइन् ।

यद्यपि, सन् २०१६ सम्म उनले आफ्नो प्रस्तुती जारी राखेकी थिइन् तर त्यसपछि उनले रोगका कारण आइन्दा प्रस्तुती दिन नसक्ने घोषणा गरिन् । मेरीको मृत्युपछि संसारभरीका प्रशंसकले उनलाई श्रद्धाञ्जली दिइरहेका छन् । उनले ‘फेडिङ लाइक अ फ्लावर, लिसन टु योर हार्ट, स्लिपिङ इन माइ कार’ जस्ता लोकप्रिय गीतमा आफ्नो आवाज दिएकी छिन् । उनलाई ८० को दशककी सबैभन्दा सफल गायिकाको रुपमा हेरिन्छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.