केन्द्रीय संस्करण

खेलकुद मन्त्री र राखेपका सदस्य सचिवलाई बर्खास्त गर्न तरुण दलको माग

स्वर्ण पदक विजेता खेलाडीलाई २५ लाख दिन माग

person explore access_timeमंसिर २५, २०७६ chat_bubble_outline1
फाइल तस्विर

काठमाडौँ । नेपाल तरुण दलले १३ औँ दक्षिण एसियाली खेलकुदमा खेलाडी र प्रशिक्षकको सेवा र सुविधामा भ्रष्टाचार गरेको भन्दै खेलकुद मन्त्री र राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का सदस्य सचिवलाई बर्खास्त गर्न माग गरेको छ । दुवैलाई बर्खास्त गरी अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले छानविन गरी कारवाही गर्न तरुण दलले माग गरेको हो ।

नेपाली काँग्रेसको भ्रातृ संगठन तरुण दलका अध्यक्ष जित जङ्ग बस्नेतले जारी गरेको विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘नेकपा सरकारका भ्रष्ट, नालायक, अपराधीका संरक्षक मन्त्रीहरुलाई साग खेलकुदको रकमबाट दौरा सुरुवाल खरिद गर्नुले देशकै बदनाम भएको ठहरसहित नेपाल तरुण दलको ध्यान आकर्षण भएको छ । नेपाली खेलाडीहरुलाई सुटिङ, साइक्लिङ, स्वीमिङ लगायतमा खेलकुदका सामाग्री प्रदान गर्न नसक्ने खेलकुद परिषद्का सदस्य सचिव रमेश सिलवालले मन्त्रीहरुको चाकरीको लागि दौरा सुरुवाल उपलब्ध गराउनु लाजमर्दो भएको तरुण दलले महसुस गरेको छ ।’

त्यस्तै, साग खेलकुद प्रतियोगिताको टिकट बेच्ने जिम्मेवारी (बिना टेन्डर) प्राप्त गरेको ई–सेवाले टिकट बिक्री वितरणमा ठगी धन्दा सञ्चालन गरेको प्रति पनि दलले खेद प्रकट गर्दै इसेवामाथि छानविनको प्रक्रिया सुरु गरी कारवाहीको दायरामा ल्याउन माग गरेको छ ।

यसको साथै दलले पदक विजेता खेलाडीहरुलाई उचित पुरस्कारसहित सम्मान गर्नुपर्ने सरकार र नेपाल खेलकुद परिषद्सँग माग गरेको छ । पदक जित्ने खेलाडीहरुले देशको इज्जत बचाउन महत्त्वपूर्ण भूमिका खेलेको भन्दै स्वर्ण पदक विजेता प्रत्येकलाई २५ लाख, रजत पदक जित्नेलाई १५ लाख र कास्य पदक जित्नेलाई १० लाखका दरले पुरस्कारको व्यवस्था गरेर खेलाडी र खेलप्रति सम्मान गर्न दलले माग गरेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Dec. 11, 2019, 10:51 a.m. Bishwakarma, Krishna
    Kaam napayekaharu! Hijo SAAG khelsafal huna saKdaina bhanna katti pachi naparne haru aaj SAAG ko Kumbhmela safaltako sath ma sampanna bhayeko dekhera sarkar ra Khelkud Mantri Jagat Bishwakarma lai dhanyabad dinu ko satta ma aaj nanathari bhukana man paraune yi party ka pachhilaggu haruko narabaji dekhda malai aajit lagyo! Pradhan Mantri le kheladiharulai dhanyabad dinu bhayekocha bhetna bolaunu bhayeko jun kheladiharuka lagi thulo protshahan ra ijjat pani, ankha futeka haru ra kaan nasuune ahru le tahah payenana ki kaso? Ho Kheladi harulai uniharu ko safalata pachhi kehi dina kanjusyayi garyo bhane arkai kura ho tara anawashyak kurako radako mchchayauna kaha sammako pakhandipan ho! dhatt!
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.