केन्द्रीय संस्करण

सुरु भयो आइएमई ‘नेपाल साहित्य महोत्सव २०७६’

person explore access_timeमंसिर २७, २०७६ chat_bubble_outline0

पोखरा– आइएमई नेपाल साहित्य महोत्सवको आठौं संस्करण सुरु भएको छ । मनै लोभ्याउने पर्यटकीय केन्द पोखरामा आजबाट महोत्सव सुरु भएको हो । 

फेवातालको किनारमा आइएमई नेपाल साहित्य महोत्सवको आठौं संस्करण सुरु भएको छ । तालबाराही चोक, लेकसाइड पोखरामा शुक्रबार एक भव्य समारोहबीच गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले महोत्सव उद्घाटन गरे । 

कार्यक्रममा गुरुङले नेपाल मात्र नभई एसियाकै महत्वपूर्ण एवम् भव्य महोत्सव आयोजना हुनु गण्डकी प्रदेशका लागि गौरवको विषय भएको बताए । साथै महोत्सवकै अवसरमा डिएससी जस्तो गरिमामय पुरस्कार वितरण हुनु झनै खुसीको विषय भएको उनको भनाइ छ । 

आफू साहित्यको विद्यार्थी नभए पनि यसको उत्थान, विकास र समृद्धिका लागि तत्पर रहेको उनले प्रतिबद्धता जनाए । सरकारले गर्नुपर्ने काम बुकवर्म फाउन्डेसनले गरेको र यो अति सराहनीय रहेको उनको भनाइ थियो ।  

यसैगरी कार्यक्रममा आइएमई ग्रुपका अध्यक्ष चन्द्रप्रसाद ढकालले लेखक, पत्रकार, समीक्षक आदिको भव्य सहभागिता रहने महोत्सव प्रायोजन गर्न पाएकोमा आफूहरुलाई खुसी लागेको धारणा राखे । मानिसले साहित्य, कला, संगीत आदिबारे चासो राख्ने र त्यही सर्वसाधारणको चासो सम्बोधन गर्ने काममा आइएमई लागिपरेको उनको भनाइ छ । त्यसका लागि यस्ता महोत्सवमा सहयोग पु¥याएको उनले बताए ।  

कार्यक्रममा नेपाल पर्यटन बोर्डका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत दीपकराज जोशीले महोत्सवले आउँदै गरेको नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० मा पनि सहयोग पु¥याउने बताए । यस्ता महोत्सव अन्य स्थानमा पनि आयोजना हुन सके त्यसले देशकै पर्यटकीय विकास हुने उनको भनाइ थियो । 

सुन्दास दिदीबहिनीको वेदवाचनसँगै सुरु भएको महोत्सवको सुरुवातमा पूर्वअर्थमन्त्री एवम् नागरिक अगुवा देवेन्द्रराज पाण्डेको विद्वत्प्रवचन रह्यो । उनले ‘लोकतन्त्रको विकास र सार्वजनिक दायित्व’ शीर्षकमा प्रवचन दिए । उनले विशेषगरी लोकतन्त्रको सुरुवात, नेपालमा यसको अवस्थासँगै यसको महत्वबारे आफ्ना धारणा राखे । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.