केन्द्रीय संस्करण

भ्रष्टाचार रोक्न कर्मचारीको तलब बढाउनु पर्छ : अख्तियार

person explore access_timeपुस २८, २०७६ chat_bubble_outline7

काठमाडौँ । राष्ट्रसेवक कर्मचारीको तलबमान कम भएको कारण भ्रष्टाचार बढेको भन्दै कर्मचारीको तलब वृद्धि गर्न अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले सरकारलाई सुझाव दिएको छ । 

सोमबार आयोगले पत्रकार भेटघाट गर्दै आर्थिक वर्ष २०७५/७६ को वार्षिक प्रतिवेदनका सम्बन्धमा छलफल गर्दै राष्ट्रसेवक कर्मचारीको तलबमान कम हुँदा भ्रष्टाचार नियन्त्रणमा कठिनाइ भएको बताएको हो । 

नेपाल सरकारलाई ८१ वटा सुझाव दिँदै आयोगले राष्ट्रसेवक कर्मचारीको तलबमानमा पुनरावलोकन गर्न सुझाव दिएको हो । 

महङ्गी र खर्चभन्दा आम्दानी कम भएको कारण राष्ट्रसेवक कर्मचारीले घुस रिसवत लिने गरेको भन्दै तलबमानमा वृद्धि गर्न सकिए भ्रष्टाचार नियन्त्रणमा सहयोग पुग्ने अख्तियारको दाबी छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

 1. Jan. 15, 2020, 4:16 a.m. tilochan tamang
  Pahila nai sarkar le bichar garnu partheyo
 2.  0 Reply
 3. Jan. 14, 2020, 8:50 p.m. Bhim tajpiriya
  Kura sahi ho
 4.  0 Reply
 5. Jan. 14, 2020, 1:25 p.m. Jayaraj
  एकदमै अख्तियार काे अनुसन्धान जायज छ नेपालकाे कुन तहकाे कर्मचारीकाे तलवले त्यसकाे सामान्यतया घरायसि खर्च र समाजमा याे कर्मचारी हाे भन्ने बाटाे बनायकाे छ र? यस्तो हुनकाे लागि हात लाग्ने कर्मचारीले भ्रष्टाचार गर्नु पर्याे केही सीप नभयका कर्मचारीले कुवामुनिकाे भ्यागुतो हुनु पर्याे। यसकाे निराकरण काे लागि तलब बढाउन जरुरी हुन्छ ।
 6.  0 Reply
 7. Jan. 14, 2020, 1:06 p.m. Mahendra
  Ho mahodyaharu,, i think, this alternative technique will sure minimize the cruption to some extent as cruption is elligaly process earning of money which always goes parellel to ligal salary of buerocrats###
 8.  0 Reply
 9. Jan. 14, 2020, 10:08 a.m. Sagar Kaji
  सबै कुरा बुझेको नाइ निजामती सेवा प्रवेश गरेको एक वर्ष पूरा भयो । प्रगति सुन्य छ । समय खेर गएको अनुभूति भएको छ । साथीभाइ जापान अस्टरेलियाबाट धमाधम कुल्ली काम बाट हरेक महिना ३/४ लाख पारिश्रमीक घर मा पठाउँछन् प्रगति पनि उनीहरूकै छ । मा भने देश र जनताको लागि सेवा गर्छु आफ्नो घर मा आमा बिरामी हुँदा मातृभूमी को सेवामा जुटिरहेको हुन्छु अहिले आएर छोडुम जस्तो भएको छ छोडेपनि अब बाहिर जान फेरि २ वर्ष कुर्नुपर्छ । सरकारी सेवा मा कोही खुसी छैन
 10.  0 Reply
 11. Jan. 13, 2020, 10:17 p.m. प्रमोद पाठक
  सर्वप्रथम कर्मचारी भर्नागर्नको लागि नितान्त शैक्षिक खोस्टोको मात्रै लागु न कि राजनैतिक पगरिलाएको खोस्टो कार्यकर्ता भर्तिकेन्द्र नभएर शैक्षिक खोस्टोभएको योग्यब्यक्ती गक्षतानुसारको ठाउमा पायो भने थोरै कम हुन्छ अनि यो कार्यकर्ता भर्तिकेन्द्रमै सिमित रहेको प्रादेशिक सरकार खारेज गरि त्यसमा लाग्ने खर्चा कुनै बहुआयामिक क्षेत्रमा लाग्यो भने बिकास सङै भष्ट्रचार कम हुने थियो कि "भुभुक्षितो किम नकरोती पापम" भएको हो कि अथवा खान नपाएको ले नै पाप गर्छ अघाएकोले होइन 🇳🇵🇳🇵🇳🇵🇳🇵🇳🇵🇳🇵
 12.  1 Reply
 13. Jan. 13, 2020, 8:25 p.m. Gobinda koirala
  Euta kharidarle 1000 ekdinma ghus khanxa tyo usko badhyata ho kinaki tyo din usle aafna santanlai balla 1 chhak khasiko masu khuwaauna सक्छ, teslai dhyanma rakhera masik 30000 talab badhaune ho vane yo samasya nai रहदैन, khoi rajako आँखा??? Mahangi charam maa pugepaxi बल्ल 10%talab badhuchha सरकार अनि कसरी समाधान hunxa???
 14.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.