ad
x

तानाजीमा जे देखाइएको छ त्यो खतरनाकः सैफ अली खान

person explore access_timeमाघ ६, २०७६ chat_bubble_outline0

बलिउडका चर्चित अभिनेता सैफ अली खानले ‘तानाजीः द अनसङ्ग वारियर’ जस्तो फिल्ममा ऐतिहासिक तथ्यलाई जुन तोडमोड गरिएको छ, त्यसलाई खतरनाक बताएका छन् ।


फिल्म क्याम्पेनियनका लागि पत्रकार अनुपमा चोपडालाई दिएको अन्तर्वार्तामा सैफले आफूलाई उदयभान राठौरको भूमिका निकै आकर्षक लागेकोले त्यो छोड्न नसकेको तर यसमा ‘पोलिटिकल न्यारेटिभ’ परिवर्तन गरिएकोले त्यसलाई खतरनाक बताएका छन् ।तानाजीः द अनसङ्ग वारियरमा सेफबाहेक अजय देवगनले पनि अभिनय गरेका छन् ।सैफले अन्तर्वार्तामा भनेका छन्, ‘केही कारणले मैले कुनै स्ट्यान्ड लिन पाइनँ । सायद अर्को पटक भने यस्तो गर्नेछु । म यो भूमिकाका लागि निकै उत्साहित थिएँ किनभने मलाई यो निकै आकर्षक लागेको थियो । तर यो कुनै इतिहास होइन । इतिहास के हो मलाई निकै राम्रोसँग थाहा छ ।’सैफले भने, ‘यो फिल्ममा कुनै ऐतिहासिक तथ्य छैन । हामी यसबारे कुनै तर्क दिन सक्दैनौं । यो दुर्भाग्य हो कि कलाकार उदारवादी विचारको वकालत गर्छन् तर उनीहरु लोकप्रियतावादबाट माथि उठ्न सक्दैनन् । यो पक्कै पनि राम्रो होइन तर यो साँचो हो ।’तानाजीमा इतिहासको गलत व्याख्या गरिएको कुरा सैफ स्विकार गर्छन् । उनले कुनै पनि फिल्मको व्यावसायिक सफलतामा इतिहासको गलत व्याख्यालाई उपकरणको रुपमा प्रयोग गरिने प्रचलन भित्रिएको बताएका छन् ।सैफ अली खानले फिल्म निर्माता कबिर खानसँगको एक कुराकानीको प्रसंग पनि जोडेका छन् । सैफले भने, ‘कबिर खानले एकपटक मलाई भनेका थिए कि उनी खराब अभिनय र स्लो स्क्रिप्टलाई सहन सक्छन् तर व्यावसायिक सफलताका लागि राजनीतिक न्यारेटिभको छुटलाई सहन नसक्ने बताएका थिए ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।