केन्द्रीय संस्करण

निर्भयाका चारैजना दोषीको डमीलाई जेलभित्र फाँसीको दोस्रो रिहर्सल

person explore access_timeमाघ १४, २०७६ chat_bubble_outline0

निर्भया बलात्कार तथा हत्याका चारैजना दोषीको डमीलाई सोमबार दोस्रो पटक फाँसी दिइएको छ । तिहाड जेलका अधिकारीले डमीलाई फाँसी दिने प्रक्रिया पूरा गरे । यो प्रक्रिया दोषीलाई फाँसी दिनु अघिको रिहर्सल मानिन्छ । यसअघि जनवरी १२ मा चारै दोषीका डमीलाई फाँसी दिइएको थियो । यी चारैजना दोषीको डमी उनीहरुको तौलको हिसाबले तयार गरियो । दिल्ली अदालतले चारै दोषीको डेथ वारेन्ट जारी गरेर उनीहरुलाई फेब्रुअरी १ तारिखमा  बिहान ६ बजे फाँसी दिने आदेश दिएको छ ।

 यसअघि १२ जनवरीमा हरेक दोषीको तौल बराबर ढुङ्गालगायतका सामग्रीबाट डमी बनाइएको थियो । त्यतिबेला डमीलाई फाँसी दिनका लागि जल्लाद बोलाइएको थिएन र जेल अधिकारीले नै यो प्रक्रिया पूरा गरेका थिए । त्यतिबेला अदालतले निर्भयाका चारै आरोपी अक्षय ठाकुर (३१), पवन गुप्ता (२५), मुकेश सिंह (३२) र विनय शर्मा (२६) विरुद्ध डेथ वारेन्ट जारी गरेर उनीहरुलाई जनवरी २२ तारिखमा फाँसी दिने आदेश दिएको थियो । त्यसपछि कानूनी प्रक्रियाका कारण पुनः डेथ वारेन्ट जारी भयो र अदालतले चारैजना दोषीलाई फेब्रुअरी १ तारिख बिहान ६ बजे फाँसी दिने आदेश दिएको छ । यी चारैजनालाई जेल नम्बर ३ मा फाँसी दिइनेछ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.