केन्द्रीय संस्करण

भारतीय सर्वोच्च अदालतद्वारा दोषी अक्षयको क्यूरेटिभ पिटिशन खारेज

person explore access_timeमाघ १७, २०७६ chat_bubble_outline0

भारतीय सर्वोच्च अदालतले निर्भयाका दोषी अक्षयको क्यूरेटिभ पिटिशन बिहिबार खारेज गरेको छ । उनले न्यायाधीस एनवी रमनाको अध्यक्षता भएको पाँच न्यायाधीसको बेन्चलाई फाँसीको सजायलाई जन्मकैदमा परिवर्तन गरिदिन माग गरेका थिए । सर्वोच्च अदालतले गत वर्ष डिसेम्बरमा उनको रिभ्यु पिटिशन खारेज गरेको थियो । सर्वोच्च अदालतबाहेक अक्षयले पटियाला हाउस कोर्टसमक्ष पनि फेब्रुअरी १ मा फाँसी रोकिदिन आग्रह गरेका छन् । अदालतले तिहाड जृेल प्रशासनसँग शुक्रबार बिहान १० बजेभित्र स्टेटस रिपोर्ट मागेको छ । अदालतले दोषीको नयाँ डेथ वारेन्ट जारी गर्ने अनुमान गरेको छ ।

व्किल एपी सिंहले अक्षय र विनयको तर्फबाट दायर याचिकामा दिल्ली प्रिजन म्यानुअललाई उद्धृत गरेको छ । अदालतसमक्ष अहिले दोषीसँग दया याचिकासमेत कानूनी विकल्प छ । यस्तोमा डेथ वारेन्टको हिसाबले फेब्रुअरी १ मा फाँसी दिन सकिँदैन ।

दोषी विनयले राष्ट्रपति रामनाथ कोविन्दलाई दया याचिका पठाए । उनको क्यूरेटिभ पिटिशन पहिले नै खारेज भइसकेको छ । राष्ट्रपतिले दोषी मुकेश सिंहको दया याचिका जनवरी १७ मा नै खारेज गरेका थिए । यो निर्णयको न्यायिक समीक्षाका लागि लगाइएको याचिका पनि सर्वोच्च अदालतले अस्विकार गरिसकेको छ । अब मुकेशसँग फाँसीबाट बच्नका लागि कुनै पनि विकल्प बाँकी छैन ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.