लिम्पियाधुरासमेत समेटेर नेपालको नयाँ नक्सा जारी गर्न सरकारलाई नेकपाको निर्देशन

person explore access_timeमाघ १९, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को केन्द्रीय समिति बैठकले लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेक समेटिएको नेपालको नक्सा जारी गर्न सरकारलाई निर्देशन दिएको छ । 


अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले केन्द्रीय समितिमा उठेका प्रश्नहरुको जवाफ दिने क्रममा लिपुलेक, लिम्पियाधुरा र कालापानी समेटिएको नक्सा जारी गर्न निर्देशन दिइसकेको बताएका हुन् ।
उनले अव छिट्टै सरकारले नयाँ नक्सा जारी गर्न लागेको समेत जानकारी दिएका छन् । त्यस्तै बैठकमा अध्यक्ष प्रचण्डले यति होल्डिङ्स बारे नेपाल ट्रस्टका अध्यक्ष समेत रहेका रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेललाई स्वेतपत्र जारी गर्न निर्देशन दिइएको जवाफ पनि दिएका थिए ।नेकपा बैठकमा पार्टीको निर्देशनमा सरकार चल्नुपर्नेमा सरकारको निर्देशनमा पार्टी चलेको जस्तो अनुभूति भएको भन्दै केन्द्रीय सदस्यहरुले आलोचना गरेका थिए । त्यस्तै पार्टी र सरकार विधिसंगत ढंगले चलाउनुपर्ने केन्द्रीय सदस्यहरुले सुझाव दिएका थिए । 

तीनवटै प्रस्ताव पारित 
केन्द्रीय समिति बैठकले अधयक्ष केपी शर्मा ओली र प्रचण्डले प्रस्तुत गरेको राजनीतिक प्रतिवेदन तथा महासचिव विष्णु पौडेलले पेश गरेको सांगठानिक तथा विधान संशोधन प्रतिवेदन सर्वसम्मत पारित भएको नेकपाका प्रचार विभाग उपप्रमुख सूर्य थापाले जानकारी दिए । 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।