केन्द्रीय संस्करण

आजबाट सप्तरीमा मुस्लिम सम्मेलन सुरु

person explore access_timeफागुन ३, २०७६ chat_bubble_outline0

प्रदेश नम्बर २ को सप्तरीमा आज देखि मुस्लिम समुदायको धार्मिक सम्मेलन इज्तिमा सप्तरीमा सुरु भएको छ ।

सप्तरीको बोदेबरसाइन नगरपालिका वडा नम्बर ५ जाजरमा इस्लामिक सम्मेलन सुरु भएको हो ।

यस सम्मेलनमा २ लाख भन्दा बढी मुस्लिम समुदायको सहभागी रहने छन् भने इस्लामिक सम्मेलनमा नेपाल–भारतका विभिन्न प्रान्तबाट धर्म गुरुहरु सहभागी हुने आयोजकले जनाएका छन् । भारतबाट आएका धर्मगुरुहरुले समेत यस सम्मेलनमा सम्बोधन गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । 

यस इस्लामिक सम्मेलनमा नेपाल र भारतबाट धर्मगुरु लगायतका  सहभागिता रहने भएपछि  नेपाल सरकारले सम्मेलन गर्न रोक लगाएको थियो । तर नेपाल र भारत बाहेकका मुलुकहरुबाट आएका धर्मगुरुहरुलाई  फिर्ता पठाएपछि पूर्व निर्धारित योजनाअनुसार सम्मेलन हुन लागेको हो । तेश्रो मुलुकबाट नेपाल सरकारसँग विनाअनुमति नै इस्लामिक सम्मेलनमा सहभागी हुनका लागि ल्याएको थियो ।

इस्लामिक सम्मेलनमा सहभागी गराउनका लागि पाकिस्तान, बंगलादेश, साउदी अरेबिया, मलेसिया, दुबई र थाइल्यान्ड लगायत मुलुकबाट आएका धर्मगुरु लगायतका सहभागीहरुलाई शुक्रबार साँझ नै आयोजकले फिर्ता पठाएको थियो ।

इस्लामिक सम्मेलनमा सरिक हुन अहिलेसम्म एक लाख भन्दा बढी मुस्लिम समुदायहरुको उपस्थिती रहेको यो संख्या बढ्न सक्ने सप्तरीका प्रहरी नायब उपरिक्षक तिलक भारतीले जानकारी दिए । उनले यस सम्मेलनमा कुनै किसिमको समस्या उत्पन्न हुन नदिनका लागि र सुरक्षालाई ध्यानमा राखेर नेपाल र सशस्त्र प्रहरी परिचालन गरिएको जनाएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.