केन्द्रीय संस्करण

निर्भयाका दोषी अक्षयको मृत्युदण्ड अघि श्रीमतीले सम्बन्धविच्छेद माग्दै भनिन्, ‘उसको विधवा बन्दिनँ’

person explore access_timeचैत ५, २०७६ chat_bubble_outline0

दिल्लीको चर्चित निर्भया काण्डका दोषी विहारको लहंगा कर्मा गाउँमा बस्ने अक्षय ठाकुरकी श्रीमतीले औरंगाबाद परिवार न्यायालयका प्रधान न्यायाधीश रामलाल शर्माको न्यायालयमा सम्बन्धविच्छेदको निवेदन दिएकी छिन् ।

कतै अक्षयलाई बचाउने षड्यन्त्र त होइन ?

औरंगाबादका अधिवक्ताले सम्बन्धविच्छेदको निवेदन कानूनी दाउपेचको एउटा उपाय मात्रै भएको बताएका छन् । उनीहरुले यो अक्षयको मृत्युदण्ड रोक्ने एउटा षड्यन्त्र भएको दाबी गरेका छन् ।

अक्षयकी श्रीमती पुनिताका वकिल मुकेश सिंहले पीडित महिलाले हिन्दु विवाह अधिनियम अनुसार केही विशेष अवस्थामा सम्बन्धविच्छेद लिन सक्ने जानकारी दिँदै यसमा दुष्कर्मको घटना पनि समावेश भएको बताएका छन् । उनले भने, ‘यदि दुष्कर्मको मामलामा कुनै महिलाका श्रीमानलाई दोषी ठहर गरे उनले सम्बन्धविच्छेदका लागि निवेदन दिन सक्छिन् ।’

अक्षय ठाकुरकी श्रीमतीले भनिन्, ‘उनको विधवा बनेर बस्न सक्दिनँ’

अक्षयकी श्रीमती पुनिताले अदालतमा दिएको निवदेनमा लेखिएको छ, ‘मेरा श्रीमानलाई निर्भया मुद्दामा दोषी ठहर गरिएको छ र उनको मृत्युदण्डको मिति पनि तोकिएको छ । यद्यपि, मेरा श्रीमान् निर्दोष छन् । यस्तो अवस्थामा म उनकी विधवा बनेर बस्न सक्दिनँ त्यसकारण मलाई सम्बन्धविच्छेद चाहिएको हो ।’

स्मरण रहोस्, निर्भयाका चारैजना दोषीलाई मार्च २० मा मृत्युदण्ड दिइनेछ ।

तीन दोषीले अन्तर्राष्ट्रिय अदालतको ढोका ढक्ढकाएः

स्मरण रहोस्, निर्भयाका चारै दोषीमध्ये तीन अक्षय सिंह, पवन गुप्ता र विनय शर्माले अन्तर्राष्ट्रिय अदालतको ढोका ढक्ढकाएका छन् र दोषीका वकिल एपी सिंहले सोमबार अन्तर्राष्ट्रिय अदालतलाई पत्र लेखेका छन् । पत्रमा २० मार्चको रोक लगाउने माग गरिएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.