ad
x

अमेरिका र क्यानडाबीच सिमाना बन्द गर्ने सहमति

person explore access_timeचैत ५, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प र क्यानडाका प्रधानमन्त्री जस्टिन ट्रुडोबीच दुई देशबीचको सिमाना बन्द गर्ने सहमति भएको छ । विश्वभर फैलिरहेको कोरोना महामारीलाई मध्यनजर गर्दै ती दुई देशबीच सिमाना बन्द गर्ने सहमति भएको हो ।


अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमार्फत दुई देशबीचको उत्तरी सीमाना बन्द गर्ने सहमति भएको जानकारी दिएका छन् । ट्रम्पले सीमाना बन्द गर्ने निर्णयले दुई देशबीचको व्यापारिक कारोबार प्रभावित नहुने बताएका छन् । क्यानडा अमेरिकाको ७५ प्रतिशत निर्यातमा भर पर्ने गरेको छ ।सीमा बन्द भएपछि पर्यटन र व्यापारीहरुलाई असर पर्न सक्छ तर द्दिपक्षीय व्यापार प्रभावित नहुने बताइएको छ । क्यानडाका उपप्रधानमन्त्री क्रिस्टिया फ्रिल्याण्डले मंगलबार भने, ‘अमेरिका र क्यानडाको सीमानाबाट हरेक दिन झण्डै २० लाख मानिसहरु यात्रा गर्छन्, यो सीमा दुवै देशहरुको लागि जीवन रेखा हो ।’
 कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X