केन्द्रीय संस्करण

फाँसीअघि विनयले फेरेनन् कपडाः रुँदै मागे माफी

person explore access_timeचैत ७, २०७६ chat_bubble_outline0

दिल्लीको सडकमा करिब सात वर्ष अघि निर्भयामाथि सामूहिक बलात्कार गर्ने चारै दोषीलाई मृत्युदण्ड दिइएको छ । विभिन्न कानूनी अड्चनबीच उनीहरुलाई शुक्रबार बिहानै फाँसी दिइयो । तिहाड जेलबाहिर सुरक्षा कडा गर्र्द अर्धससैनिक बलका जवानलाई पनि तैनाथ गरियो ।

फाँसी दिनुअघि तिहाड जेलका विभिन्न अधिकारी ‘फाँसी घर’ पुगे जसको निगरानीमा फाँसीको प्रक्रिया पूरा भयो । भारतीय सञ्चार माध्यम आजतकका अनुसार फाँसीमा चढ्नुअघि दोषीलाई जब नुहाउन र कपडा फेर्न भनियो तब दोषी पवनले कपडा फेर्न अस्विकार गरे । उनी रुन सुरु गरे र माफी माग्न थाले ।

दोषीलाई फाँसी दिनुअघि नै तिहाड जेल बाहिर मानिसहरुको अत्यधिक भीड थियो । दिल्लीका स्थानीय जनता, केही अधिकारकर्मीले २० मार्चको दिनलाई निर्भयाका लागि सच्चा श्रद्धाञ्जली दिइएको दिनको रुपमा सम्झिए । दोषीलाई फाँसी दिएपछि त्यहाँ थुप्रैले उत्सव पनि मनाए, खुसीयालीमा मिठाई पनि बाँडियो ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.