केन्द्रीय संस्करण

क्वारेन्टाइनमा रहँदा घरभित्रै ६१ किलोमिटर दौड

person explore access_timeचैत १०, २०७६ chat_bubble_outline0

कोरोनाभाइरसको महामारीका बीच मानिसहरु आफ्नै घरमा क्वारेन्टाइनमा बस्न बाध्य छन् । तर, घरमै भए पनि केहीले आफूलाई स्वस्थ आफ्नो दैनिक व्यायाम भने छाडेका छैनन् । एक स्पेनिस खेलाडीले आफ्नै घरमा ६१ किलोमिटर दौडेर सबैलाई चकित बनाएका छन् ।

४१ वर्षीय ह्याभियर कास्ट्रोभर्डे स्पेनको गालिसियाका खेलाडी हुन् । कोरोनाको महामारीका कारण उनी पनि आफ्नै घरमा बस्न बाध्य छन् । तर, घर बस्दा उनी अन्य जस्तै टिभी हेरेर वा सुतेर बिताइरहेका छैनन् । घरमा पनि उनले आफूलाई स्वस्थ राख्न नियमित ब्यायाम र प्रशिक्षण गरेका छन् ।

आफ्नो सानो अपार्टमेन्टमा उनले १० घण्टामा ६१ किलोमिटरको म्याराथन पुरा गर्न सफल भएका छन् । उनले स्मार्टफोनको एपमा आफ्नो उपलब्धिलाई सबैसँग सामाजिक सञ्जालमार्फत साझा गरेका छन् ।

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Siempre me gustaron los retos, y si son parar poder aportar mi granito de arena hacia aquellos que más lo necesitan más todavía. El reto 061 surge entre la necesidad de seguir haciendo deporte y poder agradecer a todo el personal sanitario español su gran trabajo en la crisis a la que nos estamos enfrentando: el covid-19. De [email protected] es bien sabido que el teléfono 061 hace referencia al número que marcamos cuando necesitamos la ayuda urgente del personal sanitario en gran parte del territorio nacional. Con apenas 4 metros de pasillo, el reto se hace todavía más retador si la distancia a recorrer es la misma que marca el número al que llamamos: 061 kms. Desde mi retiro "deportivo" sigo pensando que lo vamos a conseguir!!! España es un país grande, y nada ni nadie nos va a parar!!! 🇪🇸 🇪🇸 🇪🇸 🇪🇸 🇪🇸 🇪🇸 🏃 🏃 🏃 🏃 🏃 🏃 🏃 🏃 🏃 🏃 #prohibidorendirse #garmin #porqueestaprohibidorendirse #levantarseesunaopcion #triathlon_in_the_world #tri #runnermadrid #adidas #somostriatlon #nadar #swinming #correr #running #bicicleta #bike #londonmarathon @garmin_iberia @garmin @londonmarathon #runnersofinstagram #runnersword #stravarunning @runningfrm @adidas @davidcallejo10 @adidasrunning #adidasrunnersmadrid @adidasrunners #adidasaniversario @226ers @inverseteams @sockla_ #reto061 #yomequedoencasa #quedateencasa #frenalacurva #yolijoserresponsable #coronavirusespaña #coronavirus #covid19

A post shared by Javier Castroverde (@mcastroverde78) on

कास्ट्रोभर्डेले आफ्नो ‘च्यालेन्ज ६१’ सबैले पूरा गर्न नसकेपनि घर भित्रै व्यायामलाई निरन्तरता दिन सकिन्छ भन्ने यो गतिलो उदाहरण रहेको बताए । उनले यो उपलब्धि आफ्नो ४ मिटर लामो हलमा सफलतापूर्वक हासिल गरेका थिए ।

उनले मानसिकरुपमा आफ्नो लागि यो अहिलेसम्मकै ठूलो चुनौति भएको बताए । ५४ किलोमिटर पुग्दा आफूले यो त्याग्नै लागिसकेको अवस्थामा समाजिक सञ्जालमा प्राप्त सन्देशले आफूलाई यो चुनौति पूरा गर्ने हौसला मिलेको पनि खुलासा गरे ।

‘६० किलोमिटर नै कुद्नुपर्छ भन्ने छैन, तपाईंले ५–१० किलोमिटर दौडेर नै आफूलाई स्वस्थ राख्न सक्नुहुन्छ,’ उनले भने ।

यसअघि चीनका एक म्याराथन धावक पान सान्चुले आफ्नै घरमा ५० किलोमिटर दौडेका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.