ad

रौतहटमा क्वारेन्टाइनमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मीमाथि ढुंगामुढा, दोषीमाथि कारवाही नभए काम नगर्ने चेतावनी

person explore access_timeजेठ १८, २०७७ chat_bubble_outline0
सांकेतिक तस्विर

रौतहट । कोरोनाभाइरसबिरुद्ध फ्रन्टलाइनमा खटिएका स्वास्थकर्मीमाथि ढुंगामुढा गर्नेमाथि कारवाहीको माग गर्दै रौतहट क्वारेन्टाइनमा खटिएका स्वास्थकर्मी आन्दोलित बनेका छन् । भारतीय सीमानासँग जोडिएको रौतहटको ईशनाथ नगरक्षेत्रमा रहेको क्वारेन्टाइनमा खटिएका स्वास्थकर्मी आन्दोलित बनेका हुन् ।


ईशनाथ नगरपालिका वडा ६ जोकहागाँउमा तीन दिन अघि स्थानीय दुई जनालाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि संक्रमितलाई गाउँकै एक मदरसामा राखेर उपचार गर्नुपर्ने माग गर्दै केही स्थानीयले सुरक्षाकर्मीसँगै स्वास्थकर्मी माथि ढुुंगामुढा गरेका थिए ।आफनो ज्यान थातीमा राखेर बिरामीको सेवा गर्दा गर्दै आफुुहरु सुरक्षित नरहेको भन्दै नगर स्वास्थ्य संयोजक ईशराजुुल खानले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै शनिवार साँझदेखि आन्दोलनमा उत्रेको जानकारी दिएका छन् ।पहिलो दिनको आन्दोलनमा हिजो साँझ नगरपालिका अगाडी केही बेर धर्नामा बसेर प्रदर्शन गरिएको थियो । आज फेरि बैठक बसेर आन्दोलनको कार्यक्रम अगाडी बढाउने संयोजक खानले रातोपाटीलाई जानकारी दिएका छन् ।‘ढुुंगामुढा गर्ने दोषीलाई स्थानीय प्रशासनले कार्वाही नगरेमा हाम्रो आन्दोलनको बेवास्ता गरेमा हामी सामुहिक रुपमै नगरभरका सबैजना स्वास्थकर्मी क्वारेन्टाइनमा काम गर्ने छैनौँ,’ संयोजक खानले चेतावनी दिएका छन् ।दोषीलाई कारवाहीका साथै सबै स्वास्थकर्मीको सुरक्षाको जिम्मा स्थानीय प्रशासनले लिनुुपर्ने माग पनि रहेको संयोजक खानले बताएका छन् ।यता, जिल्ला सुरक्षा समितिका संयोजक रौतहटका सिडिओ बाशुदेव घिमिरेले स्वास्थकर्मीमाथि ढुुंगामुढा गर्नेलाई कार्वाही गर्न पहल भइरहेको र स्वास्थकर्मीको सुरक्षाको जिम्मा पनि लिने प्रतिबद्धता जनाएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।