केन्द्रीय संस्करण

चीनमा एक डाक्टरको मृत्युपछि प्रशासनको व्यापक आलोचना

person explore access_timeजेठ २१, २०७७ chat_bubble_outline0

चीनको ऊहान सेन्ट्रल अस्पतालमा युरोलोजिस्टको रुपमा काम गरिरहेका डाक्टर हू विफेन्गको मृत्युपछि मानिसहरु त्यहाँको प्रशासनको आलोचना गरिरहेका छन् । कोरोनासँग चार महिनाको लामो युद्धपछि जून २ मा विफेन्गको मृत्यु भयो । उनी जनवरीमा कोरोनाद्वारा संक्रमित पाइएका थिए र कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेमा अस्पतालका छैटौं डाक्टर हुन् ।

जुन अस्पतालमा हू विफेन्ग काम गर्दथे त्यहाँ गत वर्ष डिसेम्बरमा कोरोनाबारे पहिलो पटक चेतावनी दिने डाक्टर ली वेनलियान्ग पनि काम गर्दथे । कोरोनाबारे चेतावनी दिँदा प्रशासले ली वेनलियान्गलाई आफ्नो मुख बन्द राख्न भेनेका थियो । पछि ली वेनलियान्गले अस्पतालबाटै एउटा भिडियोमार्फत् आफ्नो कहानी पोस्ट गरेका थिए ।

हू विफेन्गको मृत्युबारे खासै जानकारी उपलब्ध छैन । उनको मृत्युपछि सोशल मिडियामा मानिसहरुले कोरोना महामारीसँग जुध्नका लागि चिनियाँ सरकारको कोसिसको आलोचना गरिरहेका छन् । बिरामी हुँदा कलेजोले राम्रोसँग काम नगर्दा उनको छालाको रङ कालो भएको थियो । चीनमा उनी र उनका साथी कार्डियोलोजिस्ट यी फेनलाई कालो अनुहार भएका ऊहानका डाक्टर भन्न थालिएको थियो । धेरै मानिसहरुले उनलाई कोरोनाविरुद्ध युद्ध लड्ने एक हिरोको रुपमा हेर्न थालेका थिए ।

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.