केन्द्रीय संस्करण

ईरानमा फेरि अर्को रहस्यमय घटनाः एकैपटक ७ वटा जहाजमा आगलागी !

person explore access_timeअसार ३१, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । ईरानमा बुधबार एकैपटक ७ वटा जहाजमा आगलागी भएको छ । ईरानका सरकारी सञ्चारमाध्यामहरुका अनुसार दक्षिणी ईरानको बुशहर बन्दगाहमा रहेका ७ वटा जहाजमा एकैपटक आगलागी भएको हो ।

स्थानीय प्रकोप व्यवस्थापन संगठन प्रमुखकाअनुसार आगो नियन्त्रणमा लिइसकिएको छ । तर क्षतिको विवरण भने आइसकेको छैन । एकैपटक ७ वटा जहाजमा कसरी आगलागी भयो भन्ने रहस्य खुलेको छैन । तर यसले ईरानमा पछिल्ला हप्ताहरुमा रहस्यमय घटनाहरु बढाएको बीबीसीले जनाएको छ । 

यसअघि रहस्यमय ढंगले ईरानका क्षेप्यास्त्र केन्द्र, पावर प्लान्ट, मेडिकल क्लििनिकहरु र आणविक केन्द्रमा पनि श्रृंखलाबद्ध बम विष्फोट र आगलागीका घटना भएका थिए । लगातारका यी घटनाले इरानमा केही आशंकाहरु जन्माएको छ । सोमबार उत्तरपूर्वी शहर माशद नजिकै रहेको एक औधोगिक केन्द्रमा आगलागी भएको थियो ।

ईरानी अधिकारीहरुका अनुसार आगालागीका कारण ६ वटा ग्यास ट्याङकर पड्किएका थिए । उक्त घटना भएको एकदिन अघिमात्र दक्षिण पश्चिम मशहर शहरको पेट्रो रासयनिक केन्द्रमा आगलागी भएको थियो । तर उक्त आगलागीलाई तेल चुहावटका कारण भएको भनिएको थियो । यता, शनिबार राजधानी तेहरानको दमकल विभागको एक भवनमा रहेका थुप्रै ग्यास सिलिण्डरहरु पड्किए । त्यसको कारण पनि रहस्यमै रहेको बताइन्छ । 

त्यस्तै जुलाई २ मा नतान्जको युरोनियम सम्बद्र्धन केन्द्र र २६ जुनमा खोजिर मिसाइल उत्पादन केन्द्रमा बम विष्फोट भएको थियो । ती घटनाहरुका बारेमा अनुसन्धान जारी रहेको ईरानी अधिकारीहरुले बताएका छन् । उनीहरुले त्यसमा चाहे विदेशी सेना वा घरेलु विपक्षी समूह, जसको संलग्नता भएपनि कार्वाही गरिने प्रतिबद्धता जनाएका छन् ।

यसअघि सन् २०१० मा संयुक्तराज्य अमेरिका र इजरायललाई उनीहरुले निर्माण गरेको कम्युप्टर भाइरसका कारण नातान्जको मेशिनरीमा हमला गरिएको आरोप लाग्दै आएको छ ।श्रोतः बीबीसी
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.