केन्द्रीय संस्करण

कोरोनाको अक्सफोर्ड भ्याक्सिनको दोस्रो र तेस्रो ह्यूमन ट्रायललाई भारतमा मञ्जुरी

person explore access_timeसाउन १९, २०७७ chat_bubble_outline0

ड्रग्स कन्ट्रोलर जनरल अफ इन्डिया (डीसीजीआई) ले कोभिड–१९ का लागि अक्सफोर्ड युनिभर्सिटीले बनाएको भ्याक्सिनको दोस्रो र तेस्रो ह्यूमन क्लिनिकल ट्रायललाई मञ्जुरी दिएको छ । ट्रायलको मञ्जुरी सिरम इन्स्टिच्यूट अफ इन्डियालाई दिइएको छ ।

समाचार एजेन्सी एएनआईका अनुसार एक अधिकारीले गहन मूल्यांकनपछि डिसिजीआईले सब्जेक्ट एक्सपर्ट कमिटीको सिफारिशको आधारमा कोरोना भ्याक्सिनको दोस्रो र तेस्रो चरणको क्लिनिकल ट्रायल गर्न मञ्जुरी दिएको छ ।

अधिकारीका अनुसार अक्सफोर्ड युनिभर्सिटीको ट्रायलको आँकडा हेर्दा समितिले यसलाई मञ्जुरी दिन सिफारिस गर्यो । उनीहरुले अध्ययन अनुसार प्रत्येक बिरामीलाई चार हप्ताभित्र दुई खुराक (पहिलो खुराक १ दिनमा र अर्को खुराक २९ दिनमा) दिइनेछ र त्यसपछि सुरक्षा र प्रतिरोधी क्षमताको मूल्यांकन गरिने बताएका छन् ।

सिरम इन्स्टिच्यूट अफ इन्डियाले देशमा अक्सफोर्डको कोरोना भ्याक्सिन बनाउनका लागि एस्ट्राजेनेकासँग पार्टनरशीप छ जसलाई कोविशिल्ड नाम दिइएको छ ।

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.