केन्द्रीय संस्करण

सिरहा : १२ स्थानीय तहले गरे कोरोना नियन्त्रणमा भएको खर्च विवरण सार्वजनिक

person explore access_timeसाउन २४, २०७७ chat_bubble_outline0

सिरहा । सिरहाका स्थानीयतहहरुले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) नियन्त्रणमा भएका खर्चको विवरण सार्वजनिक गर्न थालेका छ । कोभिड–१९ नियन्त्रणको नाममा व्यापक आर्थिक अनियमितता भएको भन्दै टिकाटिप्पणी हुन थालेपछि प्रमुख जिल्ला अधिकारी प्रदिपराज कँडेलले ३ दिनभित्र खर्च विवरण सार्वजनिक गर्न निर्देशन दिएएका थिए । 

जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समितिको बैठकमा १७ स्थानीय तहमध्ये १२ तहले खर्च विवरण सार्वजनिक गरेका हुन् ।
खर्च विवरण सार्वजनिक गर्नेमा सिरहा नगरपालिकाले सबैभन्दा बढी ५ करोड ९० लाख ८६ हजार ४ सय ३० र सबैभन्दा कम अर्नामा गाउँपालिकाले ३९ लाख ५९ हजार १ सय ३ रुपैयाँ खर्च गरेको  देखिएको छ । 
गोलबजार नगरपालिकाले १ करोड ६० लाख ८५ हजार ५३ रुपैयाँ, कर्जन्हा नगरपालिकाले १ करोड ४८ लाख १५ हजार ८ सय १६ रुपैयाँ, धनगढीमाइ नगरपलिकाले ५५ लाख ९४ हजार ६ सय ३३ रुपैया र बिष्णुपुर गाउँपालिकाले ८८ लाख ६१ हजार ७ सय १० कोभिड नियन्त्रणमा खर्च गरेका छन् । 

त्यसैगरी, विवरणअनुसार लहान नगरपालिकाले १ करोड ९८ लाख ४० हजार ७८ रुपैयाँ, बरियारपट्टि गाउँपालिकाले १ करोड ५७ लाख २३ हजार ७ सय ६७ रुपैयाँ, नरहा गाउँपालीकाले ७३ लाख ५९ हजार २ सय ४९ रुपैयाँ, लक्ष्मीपुर पतारी गाउँपालिकाले ६९ लाख ६५ हजार ६ सय ९५ रुपैयाँ, मिर्चैया नगरपालिकाले १ करोड ७२ लाख ८१ हजार ७७ रुपैयाँ खर्च गरेका छन् भने औरहि गाउँपलिकाले २ करोड २० लाख ८० हजार ९ सय ३० कोभिड नियन्त्रणमा खर्च भएको विवरण सार्वजनिक गरेको छ ।

कोभिड १९ रोकथाम तथा नियन्त्रण, क्वारेन्टाइन व्यवस्थापन, राहत वितरण, स्वास्थ्यकर्मी भत्ता, सुरक्षाकर्मी र कर्मचारी भत्तामा खर्च भएको सार्वजनिक विवरणमा उल्लेख गरिएको छ ।

सोही क्रममा स्वास्थ्य कार्यालय सिरहाले ३० लाख ८६ हजार २ सय ८८ र जिल्ला अस्पताल कार्यालय सिरहाले १ करोड ३८ लाख ५९ हजार ७ सय ७ रुपैयाँ खर्च बिबरण सार्वजनिक गरेका छ्न ।

खर्च विवरण सार्वजनिक नगर्नेमा कल्याणपुर नगरपालिका, सुखिपुर नगरपालिका, सखुवानन्कारकट्टि गाउँपालिका, भगवानपुर गाउँपालिका र नवराजपुर गाउँपालिका रहेका छन् 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.