केन्द्रीय संस्करण

मास्क नलाउने ३ लाख ९५ हजार कारवाहीमा

उपत्यका छिर्न खोज्ने ७ हजार ६ सय सवारी फिर्ता

person explore access_timeसाउन २५, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । कोभिड–१९ को जोखिम बढ्दै गएपछि मास्कको प्रयोग नगर्नेलाई सरकारले निगरानीमा राखेको छ । सरकारको निर्देशन बेवास्ता गरेर मास्क नलगाई भींडभाड हुने ठाउँ र सडकमा निस्कने करिब ३ लाख ९५ हजारलाई गृह प्रशासनले कारवाही गरेको छ ।

मास्क प्रयोग नगर्ने व्यक्तिमध्ये केहिलाई सम्झाई बुझाई छाडेर र कतिपयलाई जरिवाना समेत गरिएको गृह मन्त्रालका प्रवक्ता सह-सचिव चक्रबहादुर बुढाले प्रेश विज्ञप्ति निकालेर जानकारी दिएका छन् ।

शुक्रवार काठमाडौं उपत्यकाका तिन जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुको बैठकले मास्क नलगाई हिँड्नेप्रति निर्मम बन्ने निर्णय गरेको थियो । मास्क प्रयोग नगर्नेलाई सरकारले ठाउँको ठाउँ १ सय रुपैयाँ जारिवाना गर्ने गरेको छ । सवारी पास बिना काठमाडौं उपत्यका प्रवेश गर्न खोज्ने ७ हजार ६ सय सवारी साधनलाई सुरक्षाकर्मीहरुले नागढुंगा र साँगा र फर्पिङ (हुमाने भन्ज्याङ) लगायतका नाकाबाट फिर्ता गरेका छन् । लकडाउन अवधिमा अनुमतिबिना उपत्यका प्रवेश गर्न खोज्ने १९ हजारभन्दा बढी यात्रुलाई फिर्ता पठाइएको गृह मन्त्रालयले जनाएको छ ।

लकडाउन उल्लंघन गर्दै बिनाकाम सडकमा निस्किएका १ लाख ३७ हजार दुईपांग्रे र चारपांग्रे सवारी साधनलाई प्रहरीले सडकमै होल्ड गरेको छ । पछिल्लो पटक निर्णय गरिएको जोर बिजोर प्रणाली विपरित सवारी चलाउने ५ हजार ३ सय सवारी साधनलाई नियन्त्रण र होल्डमा राखेर कारवाही गरिएको गृह मन्त्रालयले जनाएको छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.