केन्द्रीय संस्करण

गरिबी उन्मूलनमा चीनको उपलब्धि ‘विश्वका लागि महत्वपूर्ण’: युएनजीए प्रमुख

person explore access_timeभदौ ३०, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । चीनले निर्धारित समय भन्दा १० बर्ष अघि गरिबी उन्मूलन गर्नु विश्व समुदायका लागि महत्वपूर्ण उपलब्धि भएकोे संयुक्त राष्ट्रसंघीय महासभा (यूएनजीए) प्रमुख तिजनी मुहम्मद बन्देले बताएका छन् । 

“चीन आर्थिक र राजनीतिक दुवै प्रकारले विश्व समुदायमा एक महत्त्वपूर्ण खेलाडी हो,” बन्देले सिन्ह्वासँगको एक भिडियो अन्तर्वार्तामा भने । “यो वर्षसम्ममा चीनले दीगो विकास लक्ष्यका १७ लक्ष्यमध्येको एक लक्ष्यमा पूर्ण सफलता प्राप्त गरेको छ ।”  चीनजस्तो एक अर्ब ४० करोड जनसङ्ख्या भएको मुलुकमा गरीबी निवारण ‘विश्व समुदायका लागि महत्वपूर्ण कार्य हो’ । 

राज्यको नीति तथा कार्यक्रमलाई जनसमक्ष पु¥याउनु, कार्यान्वयनको अनुगमन, गरीबी निवारण अनुगमन तथा देशभरिका कामहरूको अनुगमन गर्न अख्तियारप्राप्त गर्ने निकायको स्थापनाबाट आफू प्रभावित भएको गरिबीलाई हराउन चीनले गरेको प्रयासको बारेमा आफ्नो अवलोकनको बारेमा जानकारी दिँदै युएनजीए प्रमुखले बताए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.