केन्द्रीय संस्करण

काठमाडौंको सडकमा रहेका भोकालाई रोटरीको साथ

person explore access_timeअसोज ६, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । महामारीका रुपमा विश्वव्यापी फैलिएको कोभिड १९ को जोखिमका कारण यतिखेर विश्वका २०० भन्दा बढी मुलुकहरु प्रभावित छन्, जसमा नेपाल पनि अछुतो रहेन । नेपाल सरकारले गत वर्ष चैत्र ११ गते लकडाउनको घोषणा गरेपछि सबैभन्दा बढी प्रभावित दैनिक ज्यालादारी गर्ने मजदुरहरु र सडकमा जीवन बिताउने मानिसहरु भए । कोभिड १९ का संकटमा काठमाडौंका सडकहरुमा रहेका भोकाहरुलाई र मजदुरहरुलाई दैनिकएक छाक खुवाउने उदेश्यले रोटरी क्लब अफ काठमाँडौ हाइट र रोट¥याक्ट क्लब अफ काठमाडौं मिड टाउनले संयुक्त रुपमा मिसन १ लाख मिल सञ्चालन गरेको छ । 

यसै कार्यक्रम अन्र्तगत पहिलो चरणमा आज काठमाडौंको खुलामञ्च, थहिटी, ठमेलको जे पी मार्ग, कमलादी गणेशथान, सामाखुशी, सोह्रखुटे, जमलका विभिन्न ठाँउहरुमा जम्मा ७ सयजना लाई निशुल्क पौष्टिक खाना खुवाइएको छ । उक्त कार्यक्रम १ लाख निशुल्क खाना खुवाउने लक्ष्य प्राप्त नभएसम्म जारी रहने रोटरी क्लब अफ काठमाँडौ हाइट का अध्यक्ष समिर नेपालले बताए ।

लकडाउनको सुरुवाती दिनहरुमा पिए नेपालकी अध्यक्ष इन्दिरा रानामगरले आफ्नै पहलमा यो योजनाको सुरुवात गरेकी हुन् । संकटको समयमा सडकका भोका र घरबारबिहिनको उल्लेख्य संख्या देखेर रोटरी क्लब अफ काठमाडौं हाइटले यो अभियान सुरु गरेको हो भने यस अभियानलाई रोटरी ५०२० युएस ए/क्यानडा र  रोटरी ५०३० युएस एले पनि सहयोग गर्दे जाने जनाइएको छ । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.