केन्द्रीय संस्करण

सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ५ हजार ८५५ कोरोना संक्रमणबाट मुक्त

थप ४६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि

person explore access_timeअसोज ९, २०७७ chat_bubble_outline0

कैलाली । सुदूरपश्चिम प्रदेशमा कोरोनाभाइरसको संक्रमणबाट निको हुनेको संख्या ५ हजार ८५५ पुगेको छ । बिहीबार विभिन्न अस्पतालबाट ८ र अपडेट नगरिएका ५७ जना डिस्चार्ज भएपछि निको हुनेको संख्या ५ हजार ८५५ पुगेको हो ।

निको भएर घर गएका मध्ये अछाममा ९१६, बैतडीमा ३२८, बझाङ्गमा ३८९, बाजुरामा ४५१, डडेल्धुरामा ३१६, दार्चुलामा ४६, डोटीमा ९३६, कैलालीमा १७४४ र कञ्चनपुरमा ७२९ रहेको सामाजिक विकास मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ ।

यसैगरी बितेको २४ घण्टामा विभिन्न अस्पतालबाट थप ४६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको सामाजिक विकास मन्त्रालयका स्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख नरेन्द्रसिंह कार्कीले बताए । कैलालीका २४, डडेल्धुराका १, डोटीका ४, बझाङ्गका ७ र बैतडीका १० जनामा संक्रमण पुष्टि भएको उनले बताए ।

सकृय संक्रमितमा अछाममा १००, बैतडीमा ७९, बझाङ्गमा ९५, डडेल्धुरामा १६, दार्चुलामा ३१, डोटीमा १३२, कैलालीमा ४७६ र कञ्चनपुर ३३ जना रहेका छन् । विभिन्न अस्पतालहरुमा ५२ जना कोरोना संक्रमितको उपचार भइरहेको छ ।

कैलालीको सेती प्रादेशिक अस्पताल धनगढीमा १५, टीकापुरमा ९, महाकालीमा १३, अछाममा १०, डोटीमा २, डडेल्धुरा अस्पतालमा ३ जनाको उपचार भइरहेको छ । शंकास्पद १४ जना आईसोलेसनमा छन ।

प्रदेशका ९ वटै जिल्लामा ९९ आइसोलेसन सेन्टरमा २ हजार ५६४ बेडहरु छन् । सो बेडमा २ सय ९७ पुरुष र १ सय १६ महिला र होम आईसोलेसनमा १ सय ९९ जना रहेको स्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख कार्कीको भनाइ छ ।

८० हजार ६८ नमुना जोच मध्य ६ हजार ८३० जनामा संक्रमण फेला परेको छ भने भने ७३ हजार २३८ नमुना भने नेगेटिभ आएको छ । अझै १ हजार १४२  नमुनाको रिजल्ट आउन बाकी रहेको छ । मृत्यु हुने संक्रमितको संख्या पनि १३ पुगेको कार्कीको भनाई छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.