केन्द्रीय संस्करण

क्रिप्टोकरेन्सीको कारोबार गर्नेलाई कारबाही गर्ने तयारी

person explore access_timeअसोज १२, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । क्रिप्टोकरेन्सीको अवैध कारोबार गर्ने विरुद्ध सरकारले कारबाही प्रक्रिया अघि बढाएको छ । नेपाल राष्ट्र बैंकले ५ वर्ष अगाडि नै प्रतिबन्धित गरेको भर्चुअल मुद्राको अबैध कारोबार फस्टाएसँगै वाणिज्य आपूर्ति तथा उपभोक्ता संरक्षण विभाग र केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरो (सीआईबी) ले त्यस्ता कारोबारीलाई कारबाही गर्ने बारे छलफल अघि बढाएको हो ।

सोमबार वाणिज्य विभागमा दुई निकाय बीच अनुसन्धान र कारबाही प्रक्रिया बारे छलफल भएको विभागका महानिर्देशक नेत्र सुवेदीले जानकारी दिए । 
पछिल्लो समय सामाजिक सञ्जाल मार्फत पाइलगायत अन्य डिजिटल मुद्रा (क्रिप्टोकरेन्सी) प्रयोग बढ्दै गएको र ठगीको जोखिम बढेर गएकोमा विभागले आवश्यक अनुसन्धानमा सहयोग गर्न सिआईबीको सहयोग माग गरेको सुवेदीले रातोपाटीसँग बताए । 

‘यो प्रारंभिक छलफल हो । आवश्यकताअनुसार थप छलफल गर्दै जान्छौँ । त्यसका लागि नियमित रुपमा सहकार्य गर्दै जाने गरी सिआइबीसँग छलफल भएको छ । आगामी बैठकमा कसरी ठोस रुपमा अघि बढ्ने निर्णय हुन्छ’ सुवेदीले भने । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.