केन्द्रीय संस्करण

कोरोना महामारीः नेपालले चीनलाई उछिन्यो

person explore access_timeअसोज १८, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितहरुको संख्या  ८६,८२३ पुगेको छ । आइतबार स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयको दैनिक प्रेस ब्रिफिङमा दिइएको जानकारी अनुसारपछिल्लो २४ घण्टामा देशभर २ हजार २ सय ५३ जना संक्रमित थपिएसँगै कुल संक्रमितहरुको संख्या ८६ हजार २ सय ५३ पुगेको हो ।

योसँगै नेपालको संक्रमित संख्याले चीनलाई उछिनेको छ ।  चीनमा अहिले कुल संक्रमितको संख्या ८५ हजार ४ सय ३४ रहेको छ भने नेपालको कुल संख्या ८६ हजार २ सय ५३ पुगेको छ ।  विश्वभर फैलिनुअघि चीनकै उहानबाट सुरु भएको कोरोना महामारी अहिले त्यहाँ कन्ट्रोल भैसकेको छ । आइतबार चीनमा निकै कम १६ जना नयाँ संक्रमितहरु देखा परेका छन् ।

त्यहाँ ४ हजार ६ सय ३४ जनाको संक्रमणबाट मृत्यु भएको छ भने पछिल्ला महिना संक्रमणबाट मृत्यु भएको छैन । सुरुमा चीनमा देखिएको सो महामारी युरोप हुँदै पछिल्लो समयमा अमेरिका, भारत, ब्राजिल फैलिएको छ । नेपालमा पनि निकै तिब्र रुपमा संक्रमितहरुको संख्या बढिरहेको छ । नेपालमा आइतबार  १२ हजार ७८४ जनामा पीसीआर परीक्षण हुँदा २२ सय ५३ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको हो।  नेपालमा सक्रिय संक्रमित २२ हजार २१९ पुगेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.