केन्द्रीय संस्करण

पेटमा हुने ग्यास र भारीपनको समस्याबाट छुटकारा पाउन के गर्ने ?

person explore access_timeकात्तिक ४, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी – धेरैजसो मानिसहरु पेटमा हुने ग्यास र भारीपनको समस्याबाट गुज्रिरहेका हुन्छन् । पेटमा ग्यास भरिएपछि भारीपन हुने समस्या हुन्छ । जसको कारण दैनिक जीवनयापनमा निकै कठिनाई हुन्छ । त्यसैले कहिले काँही जीवनशैलीमा परिवर्तन गर्दा ग्यासको समस्या कम हुन्छ ।

खानामा नियन्त्रण
सामान्यताः हामी जुन कुनै खाना पनि जुनकुनै समयमा खानको लागि तयार हुन्छौँ । जसले निकट भविष्यमा नै निकै नकारात्मक परिणाम दिन्छ । त्यति मात्र होइन कहिलेकाँही फरक–फरक खानेकुरा खाँदा पनि पेटमा ग्यास भरिने समस्या हुन्छ । यसबाट छुटकारा पाउनका लागि खाने पिउने समयमा पनि ध्यान दिनु आवश्यक हुन्छ । 

प्रायः मानिसहरु घरबाहिर हुँदा फास्ट–फुड खाने गर्छन् । जसको कारण तेलमा पाकेको खानेकुराको प्रयोग धेरै गरिन्छ । जसको कारण पेटमा ग्यास बढ्नु स्वाभाविक हुन्छ । त्यसैले हामीले खाना खाने समयमा पनि काबु गर्नुपर्ने हुन्छ । 

चपाएर खाना खाने
धेरै जसो व्यक्तिहरु छिट्टो छिट्टो खाना खाने र नचपाइ निल्ने गर्छन् । जसको कारण खाएको खाना पेटमा पच्न निकै लामो समय लाग्छ । र ग्यास बढ्छ । त्यसैले खाना खाँदा चपाई चपाई खाने गर्नुपर्छ जसले रसायनसँग घोलिएर खाना सजिल्यै पच्छ । 

धुम्रपान 
धेरै मान्छेलाई धुम्रपानका कारण पेटमा ग्यास भरिने समस्या पैदा हुन्छ । धुम्रपान गर्ने समयमा एक्सेस एयर पेटमा लिन्छन् । जसको कारण पेटमा खाना पच्न निकै लामो समय लाग्छ । त्यसैले ग्यासको समस्या कम गर्नका लागि धुम्रपान गर्ने बानी छोड्नुपर्छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.